GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2023 12:23   Güncelleme : 05-01-2023 13:42

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın ittifak ortağı ortağı olduğu MHP’ye yönelik her şeyi isteyin ondan sonra da vermeyin” sözleri sonrası yaptığı ziyaret şaşkınlık yarattı.

Elazığ Belediyesi 2023 yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ilk günkü gündem maddeleri arasında yer alan “Elazığ Belediyesinin Elektrik borcu ve muhtelif borçların ödenmesi için 48 aylığına 100 Milyon TL kredi kullanılması talebi oy çokluğuyla kabul edilmişti.
MHP GRUBU RED OYU VERDİ
“Elazığ Belediyesinin Elektrik borcu ve muhtelif borçların ödenmesi için 48 aylığına 100 Milyon TL kredi kullanılması talebine toplantıya katılan 11 MHP Meclis üyesi RED oyu kullandı.


ŞERİFOĞULLARI SİNİRLENDİ
MHPli 11 belediye meclis üyesinin kredi talebine red oyu vermesine sinirlenen Şerifoğulları "35 tane otobüse kayıtsız şartsız parmak kaldırıyorsunuz. Yaptığımız bütün işleri yapın, yapmanız lazım. GES’ i yapın. Eee kredi ve para olayına gelince biz yokuz.Her şeyi isteyin ondan sonrada vermeyin. Bu siyaset en basit en kolay siyaset” ifadelerini kullandı.


ÖNCE SİTEM SONRA ZİYARET
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları “Bu siyaset en basit en kolay siyaset”sözlerini söylediğinin ertesi günü Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte 13.Aralık tarihinde Mhp Elazığ İl Başkanı olarak atanan Yunus Bal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
YARIM ELMA , GÖNÜL ALMA ZİYARETİ Mİ?
Şerifoğulları’nın MHP İl Başkanlığına 21 gün sonra gerçekleştirdiği hayırlı olsun ziyareti bir gün önce Belediye Meclis toplantısında “Bu siyaset en basit en kolay siyaset” diye sitem ettiği ittifak ortağı MHP Grubunun gönlünü alma ziyareti olarak değerlendirildi.


DAHA ÖNCEDE YAŞANMIŞTI
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ittifak ortağı ortağı olduğu MHP ile ilgili hayret uyandıran sözleri daha öncede kullanmıştı.

Şerifoğulları 2021 yılı Nisan ayı Belediye meclis toplantısında MHP Meclis Üyesi Burak Düzenli’nin faaliyet raporuna ilişkin eleştirilerine sinirlenerek  “ittifak ortağıyız, sizin gibi ortak da düşman başına”diyerek tepki toplamıştı.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin