YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 13:19   Güncelleme : 22-12-2021 13:23

24 ocak depreminin ardından mağdur olan Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinleri kendilerine 1 TL’den arsa vereceğini söyleyip arsaların metrekaresini 450 tl den satan Belediye başkanı Şerifoğulları’na ateş püskürüyorlar.

ŞERİFOĞULLARI, 1 TL BEDELLE VERECEĞİZ DEMİŞTİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından 1 TL bedelle kendilerine arsa tahsisi yapılacağı sözü verilen Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinleri 1 liralık arsaları 450 TL den almaya mecbur kaldılar.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Abdullahpaşa Mahallesi’nde yaptığı konuşmada site sakinlerine arsa verilmesine ilişkin, “Çok cüzi bir bedelle olacak. Bu bedel 100 TL olmayacak, 1000 TL olmayacak 1 TL olacak Allah’ın izniyle. Sizlerin o eski yapılarınızın dönüşmesine katkı sunacağız” demişti.

İKİ YILDIR MAĞDUR EDİLDİLER

24 Ocak depreminin ardından 2 yıllık bir süre geçmesi bir yana verilen sözlerin de tutulmadığı Batı Sitesi sakinleri mağduriyetlerinin birinci derecede sorumlusu olarak Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları olarak görüyorlar.

YILDIRIM: HİÇBİR MAĞDURİYETİN TARAFI OLMAYACAĞIM

Sorunlarının çözülmemesi üzerine Mahalle sakinleri şikâyetlerini Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’a iletmişlerdi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Abdullahpaşa’da yaptığı konuşmada ben hiçbir mağduriyetin taraftarı olmayacağım, bundan emin olun. Bunu siyaseten söylemiyorum” diyerek dikkat çekmişti.

Ziyaretin ardından Elazığ Belediyesi’nde yapılan toplantıdan da bir sonuç alınamamıştı.

BELEDİYE BAŞKANI VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTTU

Milletvekilleri Metin Bulut,Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın iştirak ettiği toplantıda Site sakinlerinin talep ettiği uygun kredi,kar artışı,ucuz arsa taleplerinden hangisinin karşılanacağı kesinleşmezken Belediye Başkanının kat artışı ve daha önce 1TL bedelle vereceğim dediği arsa bedelleri konusunda 1 TL’ye veremeyeceklerini ifade ettiği edindiğimiz bilgiler arasındaydı.

HİÇBİR SÖZ TUTULMADI

Abdullahpaşa Batı sitesi sakinlerinin uzun süredir mücadele ettiği sorunları nihayet çözüme kavuştu.Bakan Murat Kurum tarafından bedava,belediye başkanı Şerifoğulları tarafından ise 1 TL karşılığı verileceği söylenen arsalar site sakinlerine metrekaresi 450 TLden satılacak.Konu ile ilgili görüştüğümüz site sakinleri

“Bu kadar süre geçtikten sonra belediyenin dayatmasına karşı yapacak bişeyimiz yok.Mecburen arsaları yüksek bir bedelle almak zorunda kaldık. Bize verilen hiçbir söz tutulmadı.”dediler