YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 08:57   Güncelleme : 29-12-2021 09:05

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Abdullahpaşa mahallesindeki arsaların hak sahiplerine 1 TL yerine 450 TL den satılması üzerine açıklama yaptı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Abdullahpaşa mahallesindeki arsaların hak sahiplerine 1 TL'ye verileceği açıklamasından çark ederek 450 TL'ye verilmesinin açıklanmasından sonra vatandaşlar sosyal medyadan tepkilerini sürdürürken Başkan Şerifoğullarının açıklamalarına bir tepki de Yeniden Refah Partisi Elazığ İl başkanından geldi. Başkan Av. Erhun Karakuş, sembolik rakam dediğini kabul edelim. Öyle demiş olsun. Sembolik rakam bir lira olmasın, sembolik rakam 10 tl olsun, 20 tl olsun, 30 tl olsun. 450 tl gibi sembolik bir rakam mı olur. Milletin aklı ile dalgamı geçiyorlar. Neden 1’tl dediniz. Neden sembolik bir rakam olacak dediniz. Neden getirdiniz 450 TL'ye verdiniz şeklinde konuştu.
Av. Karakuş, İki yıldır milleti oyalamalarından dolayı milletin bir TL'lik eve iki TL maliyet rakamı ödeyeceğini göz önüne alarak "belediye başkanı 450 tl yi derhal geri çekmeli. Mümkün mertebe vatandaşın maddi kaybını önüne geçmek adına." Hak sahiplerine tekrar sesleniyorum. Belediyenin 2,5 yıllık, üç yıllık gecikmesi söz konusudur. Sözleşmenin feshi için haklı sebep doğurur. Dolayısıyla vatandaş kendi müteahhidi ile geçen sene anlaşsaydı 200 bin tl verip çok mükemmel bir daire sahibi olacaktı. Bu gün aynı standarttaki daireye belediyenin bu gecikmesi, iş bilmezliği yüzünden 200 bin değil de, 400  bin tl gibi bir rakam ödemek zorunda kalacak” dedi.  
Gecikme hak sahibinin zararına olmuştur
24 Ocak tarihinde deprem oldu. Bir ay sonra deprem üçüncü yılına girmiş olacak. Geçen 2,5 üç yıllık süreç itibariyle Belediye Başkanının tabiri caizse elini kulağının arkasına yasladığını ifade eden İl Başkanı Av.Karakuş, süreç normal bir şekilde yürüsün, ne zaman olursa o zaman başlayalım şeklinde hareket edilmiştir. Oradaki insanların yıkılan evleri, kirada olmaları, bir an evvel yeni evlerine kavuşma istekleri göz ardı edilmiş. Bu gibi manevi tahribatların yanında maddi kaybı da söz konusudur. Her geçen gün maliyetlerin yükselmesi ile hak sahibi vatandaşların zararına bir sonuç doğurmuştur. Vatandaşlara, belediyenin arsası da belediyeye olsun. Siz yıkılan kendi evlerinizin yerine müteahitle bir an evvel anlaşıp kendi inşaatlarını başlatmanız. Şu an daha doğru olacak gibi görünüyor” diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

KAYNAK:ELAZIĞINSESİ.COM