YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:53   Güncelleme : 29-12-2021 16:03

Elazığ SONSÖZ Gazetesi’nin geçen hafta “1 TL dedi, 450 TL’ye sattı” manşetiyle dile getirdiği Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi sakinlerinin mağduriyeti ulusal gündeme taşındı.

Foxhaber ve Sözcü başta olmak üzere birçok ulusal medya kuruluşu SONSÖZ Gazetesi’nin gündeme taşıdığı Batı Sitesi sakinlerinin mağduriyetini gündemlerine alarak geniş bir şekilde yer verdiler.

ELAZIĞLI’NIN SESİ SONSÖZ GAZETESİ

Elazığ SONSÖZ Gazetesi olarak şehrin sorunlarını gündeme taşıdığımız manşetlerimizle sürekli olarak ulusal medya gündeminde de yer alarak yerel gündemin ulusal gündeme taşınmasına vesile olmaya devam ediyoruz.

Tarafsız ve bağımsız gazetecilik ilkesiyle, Elazığ’ın faydasına, Elazığlının yararına felsefesiyle yayıncılık yapan SONSÖZ Gazetesi olarak ele aldığımız konular hem yerel gündemi belirliyor hem de ulusal gündemde geniş bir şekilde yer alıyor.

Daha önce birçok haberi ulusal gündeme taşınan SONSÖZ Gazetesi’nin “1 TL dedi, 450 TL’ye sattı” manşeti de geçtiğimiz hafta gündeme damgasını vurdu.

Geçtiğimiz hafta, 24 Ocak 2020 depreminin ardından mağdur olan Abdullahpaşa Batı Sitesi sakinlerinin kendilerine 1 TL’den arsa vereceğini söyleyip arsaların metrekaresini 450 TL den satan Belediye başkanı Şerifoğulları’na ateş püskürdüğünü dile getirmiş ve vatandaşların tepkilerini kamuoyunun gündemine taşımıştık.

ULUSAL MEDYA SONSÖZ GAZETESİ’Nİ TAKİP EDİYOR

Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi sakinlerinin mağduriyetini dile getirdiğimiz haberimiz Elazığ gündeminde yoğun olarak konuşulmasının yanında ulusal medyanın da dikkatini çekerek, yaşanan mağduriyet ulusal gündeme taşındı.

Foxhaber ve Sözcü başta olmak üzere birçok ulusal medya kuruluşu yayınlarında Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi sakinlerinin mağduriyetine geniş bir şekilde yer verdiler.

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN SES YOK

Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi sakinlerinin yaşadığı mağduriyetler hem yerel hem de ulusal gündemde geniş bir şekilde yer bulmasına rağmen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan ses çıkmadı.

Verdiği sözleri yerine getirmemek bir yana depremde evleri yıkılan vatandaşları iki yıla yakın bir süre bekleten daha sonra ise ifade ettiği bedelin üzerinde bir bedelle satışını yapan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bu yaşananlar karşısında ki sessizliği vatandaşın tepkilerini önemsememek olarak yorumlandı.