SİYASET

ACABA SUS PAYI MI VERİLDİ?

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, konuk olduğu elaziginsesi.webtv’de Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları'nın belediye meclis üyelerine verdiği personel kontenjanları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ACABA SUS PAYI MI VERİLDİ?

Elaziginsesi.webtv de gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş yıkım, eğitim ve TOKİ konularında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Özellikle Elazığ Belediyesinin meclis üyelerine verdiği kontenjanda CHP ve İYİ Parti Meclis üyelerinin yakınlarının işe yerleşmesine sert tepki göstererek "adalet ve liyakatten bahseden CHP ve İYİ Partinin, AK Partiden farkı olmadığını vurguladı. İl Başkanı Karakuş konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı ‘’Şu andaki belediye başkanı encümenlerinden istediği kararı geçirmek için istediği atı oynatabilmek için bu şekilde bir sus payları verebilir. Konuşulanlar bu. Acaba sus payı mı verildi. Bütçe için mi krediyi imzalamak için mi, verildi.  Bu iktidardaki bir belediye başkanının refleksi olabilir. Ama burada öncelikle bir kul hakkı olduğunu görmemiz lazım. Ak Parti ve Ak Partinin belediye başkanının bir kenara bırakmak istiyorum. CHP ve İYİ parti liderlerine bakıyorum. Elazığ’daki il başkanı arkadaşlarımıza bakıyorsunuz.  Ülkeye adaleti biz getireceğiz.  Bu ülkenin kurtuluşu biziz diyorlar. Ülkeye refah ve adaleti getirecek olan bu partinin temsilcileri kendileri hakkında bu iddialara çıkıp ’da henüz daha bir yalanlama, hayır efendim benim belediye meclis üyemin hiçbir kontenjanı yoktur. Hiçbir yakını belediyeye yerleşmemiştir diyemiyorlar. İşte biz burada bunların esasında iktidarı ile muhalefeti ile bir birleri ile bir farkı yok.  Bunların hepsi aynı amaca hizmet ediyorlar” diye konuştu.

BEN ONU İHRAÇ ETTİRİRDİM
Adaletten, refahtan, kalkınmadan, eşitlikten dem vuran bu partinin temsilcileri belediyede encümenlerinin birer tane adamları işe alınacak diye sessizliğini koruyorlar. CHP ve İYİ partinin burada kendini iyi tartması gerektiğini vurgulayan Karakuş; “Ben, il başkanı olsaydım benim belediye meclis üyem kabul etseydi. Adamını işe başlatsaydı.  Ben onu ihraç ettirirdim. Çıkar basında da benim belediye meclis böyle bir zafiyet gösterdi. Bundan dolayı ihraç ettim derdim. Biz öyle diğer partiler gibi sümen altı yapıp konuyu kapatmayız. Çıkar medyanın önünde gerekli açıklamayı yaparız’’ diye konuştu.

AdminAdmin