GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 23:38   Güncelleme : 21-05-2021 23:38

AÇIK İHALE DAVETİYE USULÜNE ÇEVRİLDİ Mİ?

Keban İlçesinde yaptırılacak olan 48 konutluk Emniyet lojman inşaatı ihalesi Nasıl Yapılacak?

AÇIK İHALE DAVETİYE USULÜNE ÇEVRİLDİ Mİ?

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından Keban ilçesinde yapılması planlanan 48 konutluk lojman inşaatı ihalesinin açık ihale yerine davetiye usulü ile yapılacağının düşünüldüğü doğrumu?

İhalenin Açık ihale yerine davetiye usulüne çevrilmesinin ne amaçla yapıldığı merak ediliyor.

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ün geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamada deprem sonrası yıkım işlerinin adrese teslim yöntemiyle belirli kişi ve firmalara verildiği yönündeki iddiaları henüz cevabını bulamadı. Öztürk’ün bu açıklamalarından sonra tüm oklar Elazığ Belediyesi ve İl Özel idaresindeki ihalelere yönelmişti. Bu konuda ki gelişmeler yakınen takip edilirken bir iddia daha gündeme geldi. Elazığ Emniyet Müdürlüğünün Keban İlçesinde yaptıracağı 48 konutluk lojman inşaatının açık ihale ile yapılması gerekirken açık ihaleden vazgeçildiği davetiye usulü ile yapılmasının düşünüldüğü ileri sürüldü.

İnşaat maliyetinin 15 milyon tutarında olduğu iddia edilirken;böyle büyük rakamlı bir ihalenin ihalenin neden açık ihale usulü ile verilmediği kafalarda soru işareti oluşturuyor.

Davetiye usulü ile yapılacak ihaleye kimlerin davet edileceği ve kamunun bu işten kazançlımı zararlımı çıkacağı sorularının cevabı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

KAYNAK:ELAZIĞINSESİ.COM