GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 09:37

AÇILAN TAHTANIN PERDE ARKASI

Elazığspor'un yaklaşık 3 yıldır devam eden transfer engeli ara transfer döneminin son günlerinde aşılmıştı.Transfer tahtasının açılması sürecinde yaşananları sizler için araştırdık.

AÇILAN TAHTANIN PERDE ARKASI

2021-2022 Sezonu başında göreve gelen Serkan Çayır göreve seçildiği ilk günlerde gece geç saatlerde kulüp binasını ziyaret eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na transfer tahtasını 3-5 milyon TLye açabileceklerini söylemiş ve başkandan destek istemişti.

Yapılan görüşmenin sonunda "benden haber bekleyin,size haber vereceğim" diyen Şahin Şerifoğulları, sonraki günlerde "tahtayı açamıyoruz mevcut kadroyla yola devam edin" talimatı vermişdi.

ELAZIĞSPOR’DA KÖTÜ GİDİŞAT

Transfer yapamayan ve elindeki kadroyla sezona başlayan TFF 3.Lig 1.gruptaki temsilcimiz Elazığspor 2021-2022 sezonunun 16.haftası sonunda 13 puanla ligde 16.sırada yer alıyordu.

ELAZIĞSPOR’UN SAHİBİ BENİM

Ligin 17.haftasında Doğukent Stadyum’unda oynanan Elazığspor-Bursa Yıldırımspor maçının 2.yarısında taraftarın ”Tahta,Tahta” diye tempo tutturmaya devam etmeleri nedeniyle Elazığ Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları seyircilerin yanına inerek: “Elazığspor’un Sahibi benim””Rahat olun tahtayı da açacağım”sözünü veriyordu.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Elazığspor’un kapalı olan transfer tahtası’nın açılması konusunda gerekli görüşmeleri yapmak üzere Serkan Çayır başkanlığındaki heyet Şerifoğulları tarafından İstanbul’a gönderildi.

İLK BÜTÇE 5 MİLYON TL

Şerifoğulları Transfer tahtasının açılması için görevlendirdiği heyete 5 milyon TL bütçelerinin olduğunu ve bu rakamla tahtayı açmaları gerektiğini söylüyordu.

GERİ DÖNÜN TALİMATI

Transfer tahtasının açılması için Serkan Çayır başkanlığında görevlendirilen heyet tahtanın açılması için 7-8 milyon TL gerektiğini ifade etmiş ve başkandan “bırakın dönün tahtayı açamayız” talimatı üzerine Elazığ’a geri dönme kararı almışlardı.

KAR YAĞIŞI ENGEL OLDU

İstanbul’da yaşanan kar yağışı nedeniyle uçak bulamayan heyet kalkacak ilk uçak saatini beklerken Şahin başkandan gelen”Limit yok,tahtayı açmadan gelmeyin”talimatı üzerine yeniden harekete geçiyordu.

NİHAYET TAHTA AÇILIYOR

Elazığspor’un yaklaşık 3 yıldır devam eden transfer engelinin kaldırıldığı Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın sosyal medya hesaplarından yaptığı” “Büyük uğraş ve özveri sonucunda söz verdiğimiz gibi Elazığspor’umuzun transfer tahtasını açtık. Şehrimize ve Elazığspor’umuza hayırlı olsun.” açıklaması ile kamuoyuna duyuruluyordu.

TOPLAM HARCAMA 12 MİLYON TL

Ligde kalmak ümidiyle Transfer tahtasının açılması için yürütülen operasyonda yeni yapılan transferlerle birlikte 12 milyon TL’ye yakın bir harcamanın gerçekleştiği iddia edildi. Bu harcama ile Yeni yapılan transferlerin peşinatları ve Elazığspor’un transfer yapmasına engel 52 dosyadan 25 inin tamamen kapatıldı.Geri kalan 27 dosya ile ilgili de bir kısım ödemeler yapılarak yeni protokollerle transfer tahtası geçici olarak açıldı.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN ÜÇ BUÇUK MİLYON TL

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın ligde zor günler geçiren Elazığspor’un transfer tahtasının açılması için Belediye bütçesinden Elazığspor’a ”Amatör spor kulüplerine yardım”adı altında 3,5 milyon TL’ye yakın bir kaynak aktardığı öğrenildi.

HARCANAN BÜTÇE KONUSUNDA İKİ İDDİA

Elazığspor’un transfer tahtasının açılması konusunda belediye bütçesinden aktarılan 3,5 milyon Tl nin dışında bütçenin geri kalan 8,5 milyon tl’lik kısmı için iki iddia var.

-İLK İDDİA ŞERİFOĞULLAR AİLESİNDEN 8,5 MİLYON TL HİBE

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ailesinin Transfer tahtasının açılması konusunda 8,5 milyon TL’ye yakın bir katkı sağladıkları ve bu rakamının tamamının geri alınmamak üzere(hibe) olduğu Şerifoğulları’na yakın kaynaklar tarafından iddia edildi.

-İKİNCİ İDDİA BORÇ ALINDI

Diğer bir iddia ise Şerifoğulları’nın 8,5 milyon TL’lik harcamayı yapmak amacıyla Elazığspor için yakın çevresinden ileriki tarihlerde ödenmek üzere çek ve nakit para temin ettiği şeklinde.

AÇIKLANMASI BEKLENİYOR.

Elazığ Kamuoyu;Elazığspor’un transfer tahtasının açılması için harcanan bütçenin kim,yada kimler tarafından karşılandığı,harcanan bütçenin borç mu hibe mi olduğu sorularının cevabının Elazığ Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından açıklanmasını bekliyor.

SONSÖZ OLUMLU KATKI SAĞLADI.

Elazığspor’un 3.Lige düştüğü ilk günlerde “YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR”manşetiyle “Kimse kusura bakmasın Elazığspor kimsenin tekelinde değildir.Elazığspor tüm Elazığlılarındır ve bugün Elazığspor’a tüm Elazığlılar adına sahip çıkması gereken isim “şehrül-emin” unvanı gereği Elazığ Belediye Başkanıdır.Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları geçmişte merhum Hamza Yanılmaz’ın yaptığı gibi elini değil gövdesini taşın altına koymalı ve yepyeni bir Elazığspor için bir an önce insiyatif almalıdır.Şahin Şerifoğulları herşeyi bir kenara bırakalım bu kutlu görevi Muhammed Furkan Gündüz ve Ömer Kılınç’ın aziz hatıraları için yapmak zorundadır.”diyen gazeteniz SONSÖZ sonraki yaşanan süreçte transfer tahtasının açılması yönünde gerek haber,gerekse köşe yazılarıyla konunun takipçisi olmuş ve sürece olumlu katkı sağlamıştır.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin