YEREL
Giriş Tarihi : 15-11-2020 13:09   Güncelleme : 15-11-2020 14:05

AK PARTİ'DEN BİR FİDAN BİR NEFES.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından bir fidan bir nefes kampanyası kapsamında Harput'ta fidan dikimi yapıldı.

AK PARTİ'DEN BİR FİDAN BİR NEFES.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve her yıl Kasım ayında yapılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında AK Parti Elazığ İl Teşkilatı tarafından oluşturulan hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından Organize edilen Etkinliğe AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık , Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner  AK Parti Elazığ İl Başkanı  Şerafettin Yıldırım , Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik ,Belediye Başkanları, AK Partili Meclis üyeleri ve AK Parti üyeleri katıldı. Çok sayıda fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan adına  Cumhurbaşkanı Erdoğan , Annesi Tenzile Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan   adına da fidan dikildi.   Fidan dikim etkinliğinde İlimizde ve İzmir'de  meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız adına da fidan dikilirken Ermenistan savaşında şehit olan Azerbaycan Dağlık Karabağ şehitleri adına da fidan dikildi. 

"BİZ İNADINA AĞAÇ DİKMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

 AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, fidan dikim etkinliği sonrasında yaptığı açıklamada  fidan dikimi yaptıkları için kendilerini eleştirenlerin terör örgütleri ormanları yaktığında sesiz kaldığını dile getirdi. Başkan Yıldırım, " Bir fidan  bir nefes programı kapsamında  Ak Parti  Elazığ İl Başkanlığı olarak ağaç diktik Hedefimiz Kasım ayı içerisinde 223 bin fidanı toprakla buluşturmaktır.  Her fidan bir nefes anlamına gelmektedir.  Biz bu  etkinlikleri uzun bir süreden bu yana yapıyoruz. Geçen yıl da  yoğun b bir tempoda bu etkinliklerimizi yaptık. İnşallah bu etkinliklerimize devam edeceğiz.  Dünya genelinde en önemli on ormanın  9'u ülkemizde bulunmaktadır.  Orman geleceğe miras bırakılacak ve nefes almamız için gerekli olan en önemli varlığımızdır.  Bugün ilimizde meydana gelen depremde ve İzmir'de meydana gelen depremde  hayatını kaybedenler için, Ermenistan ile yapılan  savaşta  verdiğimiz  şehitlerimiz adına da fidan diktik.  Biz bunları yaparken bir takım muhalif ağızlar bizim etkinliğimizi gölgelemek istiyorlar.  Biz inadına ağaç dikmeye devam ederken terör örgütü ise   ormanları yakmaya devam ediyor.   Ne hazindir ki muhalefet yakılan bu ormanlar ile ilgili tek cümle sarf etmezken bizim yaptığımız ağaç dikim etkinliklerini eleştiriyor.  Bu durum bence onların acizliğini göstermektedir.  İnşallah bu etkinliklerimiz devam edecektir."dedi

"TÜRKİYE'Yİ YEŞİLLENDİRMEYE   VE EVLATLARIMIZA  DAHA GÜZEL BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ"

 AK Parti Elazığ Milletvekili   Sermin Balık ise yapmış olduğu değerlendirmede "  Bugün teşkilatımız ile birlikte Elazığ'ımız için çok önemli olan bir etkinlikte bulunuyoruz.  Biz her fidan bir nefes sloganı ile  yıllardan bu yana Türkiye'yi yeşillendirmeye   ve evlatlarımıza  daha güzel bir ülke bırakmak için çaba sarf ediyoruz.  Eleştirenler olabilir. Ancak biz biliyoruz ki burada büyüyen her fidan ile birlikte çocuklarımızın geleceği de garanti altına alınacaktır.  çocuklarımızın geleceği de buradaki fidanlar gibi yeşerecek.   Bu nedenle fidanlarımızın can sularını çocuklarımız ile birlikte verdik.  Ağaç yakanlara inat  ağaç dikmeye , hayat karartanlara inat hayatları yeşertmeye  devam edeceğiz. Ağaçlarımız geleceğe nefes olsunlar istedik. Bu kapsamda sayın Cumhurbaşkanımızın  başlatmış olduğu bir kampanya var. biz her yılın 11. ayında biz ülkemizi yeşille buluşturuyoruz.  Elazığ'da  çeşitli noktalar da orman alanı belirledik. Bugünde partimiz adına  belirlediğimiz orman alanına şehitlerimizin adına , ilimizdeki ve İzmir'deki depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımız adına,  Sayın Cumhurbaşkanımız adına , Sayın Cumhurbaşkanımızın annesi ve eşi adına  milletvekillerimiz adına ve  teşkilatımız adına fidanlarımızı diktik.  Şu unutulmamalıdır ki can suyunu  milletin verdiği, yeşerttiği ve  19 yıldır büyüttüğü  AK Parti gibi  bu ağaçlarımızda büyüyecekler. Elazığ'a nefes olacaklar." ifadelerini kullandı.  

" HEP BİRLİKTE TEŞKİLAT OLARAK SAHADAYIZ "

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, “Çok önemli bir aktiviteye imza attık. Tabi her yılın 11. Ayın 11’inde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde tüm Türkiye’ye nefes olabilme adına 11 milyon ağaç dikme hedefiyle 3 gündür sahadayız. Orman Bölge Müdürlüğü’müzün çok hummalı bir çalışması var. Tabi bizlerde teşkilatlar olarak ve yerel yönetimler olarak bu çalışmalara katkı sunabilmek için ekibimizle birlikte gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Bugünde burada AK Parti Hatıra Ormanı’nda yine Sayın Cumhurbaşkanımızın adına, eşinin adına, rahmetli annesinin adına ve tüm teşkilat üyelerimizin adına ve aynı zamanda sayın il başkanımızın ifade ettiği gibi Elazığ ve İzmir depreminde vefat eden hemşehrilerimiz adına bugün ağaçlarını diktik. Yine Azerbaycan’da şehit düşen soydaşlarımızın adına ağaçlarını diktik. Bizler tabi daha fazla yeşil metrekare alanını arttırabilmek, daha fazla fidan dikebilme adına yerel yönetimler adına 7 gün 24 saat mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren 18 ayda 30’un üzerinde şehrimize yeni park kazandırdık. Sadece 2 parkımızın metrekaresi 100 bin metrekarenin üzerinde. Ulukent’te 37 bin metrekare, Çaydaçıra Mahallesi’nde inşa ettiğimiz kent köy projesinde 45 bin metre karelik yeşil alanı çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bizler yeşili arttıracağız. Bizler ağaç dikeceğiz. Yeni fidanları topraklarla buluşturacağız. Bu şehri, bu ülkeyi daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir ve daha müreffeh bir ülke olarak kılabilmek adına hep birlikte teşkilat olarak sahadayız, çalışmalarımıza da devam edeceğiz” dedi.

GAZETEMİZ ADINA DA FİDAN DİKİLDİ.

Düzenlenen Etkinlikte Gazetemiz adına Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Demir Tarafından Fidan Dikimi Gerçekleştirildi.Bu Anlamlı Etkinlikde Gazetemize yaptığı Nazik Jestlerinden Dolayı Ak Parti Elazığ İl Başkanı Sayın Şerafettin Yıldırım'a SONSÖZ Ailesi Adına Şükranlarımızı Sunuyoruz.