GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 16:35   Güncelleme : 03-07-2021 16:35

AK PARTİ'YE SOĞUK DUŞ

Elazığ Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında Ak Parti şok bir durumla karşılaştı Ak Partili İmar komisyonu üyeleri tarafından kabul edilerek meclise gönderilen iki madde Mecliste yine Ak Partili meclis üyelerinin oyları ile İmar komisyonuna geri gönderilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

AK PARTİ'YE SOĞUK DUŞ

Elazığ Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında şok bir gelişme yaşandı. Meclis toplantısının ikinci gününde İmar komisyonu raporları görüşüldü. 4 maddenin görüşüldüğü toplantıda imar komisyonu  bir maddenin oy birliği ile reddine ,bir maddenin oy birliği ile kabulune, iki maddenin  ise oy çokluğu ile reddedilmesine karar vermişti.
Maddelerin görüşülmesi sırasında İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Gültekin Koç oy çokluğu ile reddedilen  iki madde için red oyu veren üyelerin neden red oyu verdikleri konusunda açıklama yapmalarını istedi. MHP İmar komisyonu üyesi Behçet Susmaz söz konusu iki madde üzerinde kanun ve yönetmeliklere uymayan kısımları meclis üyelerine açıkladı.
Ak Parti grubu ve İmar komisyonu başkanı Veysi Toptaş ise iki maddenin savunmasını yaptı. Ancak iki madde üzerinde yaşanan tartışmalar sonucunda İmar komisyonunda Ak Partinin kabul ettiği maddeler yeniden görüşülmek üzere Ak Partili üyelerinin oyları ile imar komisyonuna geri gönderildi.
İki maddenin geri gönderilmesi Ak Parti içerisinde tansiyonun yükselmesine neden oldu.
Ak Parti grubu ve İmar komisyonu başkanı Veysi Toptaş, Ak Partili Meclis üyelerinin verdiği kararlar nedeniyle toplantı bitiminde  kendi meclis üyelerine tepki gösterdi. Ak Parti meclis üyelerinin gerginliği Belediye dışına da taştı. Meclis üyeleri belediye binası önünde verilen kararları tartışmaya devam etti. Tansiyon Ak Partili diğer meclisüyelerinin araya girmesi ile düşürüldü.

KAYNAK:ELAZIĞINSESİ.COM