SİYASET
Giriş Tarihi : 24-11-2021 10:36   Güncelleme : 24-11-2021 10:36

AKIN'DAN TEPKİ

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın kamuoyunda tepki çeken açıklamalarına ilişkin, “Ahlaka önem veren yönetim anlayışını hâkim kılın” dedi.

AKIN'DAN TEPKİ

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın’ın basın açıklaması şöyle:

“Sayın AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın vatandaşın boğazından geçen yiyeceği kısmakla alakalı etmiş olduğu talihsiz sözlerinden dolayı teessüf ediyorum. Elâzığ halkı bu sözleri duymamış olsun. Şahsen bu sözlere hiç şaşırmadım çünkü yakın zamanda ekmeğin gramajını düşürerek vatandaşın yediği ekmeğe dahi el uzatmışlardı.

Bizimde Sayın Demirbağ’a birkaç önerimiz var:

Eğer samimiyseniz vatandaşın yediği yiyeceği bırakın da; yolsuzluk yapmayın, israf etmeyin, şatafatı bırakın, betona gömmeyin, borçlanmayın. Yaygın üretime geçin. Ahlaka önem veren yönetim anlayışını hâkim kılın.”
Demirbağ ne demişti;
Demirbağ tasarruf uyarılarını "Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Bizim gideceğimiz bir yer yok, öncelikli olan vatandır. Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Bunlara, bu fırsatçılara tefecilere, bu fırsatı vermeyelim derim