YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:24   Güncelleme : 09-09-2021 16:47

AKLINIZ YENİMİ BAŞINIZA GELDİ?

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş İlimizde 2020-2021 Eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte başgösteren sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

AKLINIZ YENİMİ BAŞINIZA GELDİ?

İlimizde 2020-2021 Eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte sorunlar da peş peşe geldi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş başarısız olan İl Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasını siyasilerden istedi.

Karakuş”velilerimizin konuyla ilgili bir çok şikayeti şahsıma iletildi. Yeni yerleşime açılan TOKİ konutlarındaki öğrencilerin okula ulaşım noktalarında yeterli servisin sağlanmadığını ve bazı okullarda yenilenme güçlendirme çalışmalarının neden okulların açılmasına denk getirildi diye sordu. Bu yenileme ve güçlendirmenin yapılması için illa başımıza bir şeylerin gelmesini mi beklememiz gerekiyor diye sitem eden Karakuş” Okulların Mart ayından beri açılmayacağı belliydi. Önümüzde 6 aylık bir süre bulunuyorken bu konuda bir şey yapmayıp memleketi eğitime hazır hale getirmeden İl Milli Eğitim Müdürünün kalkıp da övünerek, biz TOKİ’deki öğrencilerimizi servisle okula taşıyoruz demesi aslında övünülecek bir durum değildir. Kendisinin bizzat başarısızlığını ortaya koyuyor.”dedi

Karakuş Konuşmasının devamında”İl Milli Eğitim Müdürü hakkında gereği yapılsın. İki yıldır gelen sürede kamuoyunun da yakinen takip ettiği süreçte Çevre şehircilik Müdürünü görevden alma kudretine sahip olan iradeyi biz burada kamuoyu adına, ilimiz tüm velileri, öğrencileri adına, ilimizin siyasilerini ve valimizi , 3 yıldır vekaleten görev yürüten milli eğitim müdürü ile ilgili gerekeni yapmaya açık ve net bir şekilde davet ediyoruz”dedi.