EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-06-2022 16:22   Güncelleme : 07-06-2022 16:45

ASİLHAN ARSLAN İKNA ETTİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan'ın girişimleri neticesinde uzun bir süreden beri Elazığ’da yatırım konusunda çalışmalarını sürdüren Şahinler Holding, Elazığ OSB’de tekstil sektöründe yatırım kararı alarak çalışmalarına başladı.

ASİLHAN ARSLAN İKNA ETTİ

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki holding temsilcileri Elazığ’da Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Asilhan Arslan’ın misafiri olarak protokol ziyaretleri ve OSB teknik gezisi düzenlediler.

Başkan Arslan’ın Davetine Kayıtsız Kalamadık…

Elazığ TSO’da düzenlenen toplantıya katılan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki heyete Elazığ yatırım fırsatları hususunda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekteri A.Vahap Yoğunlu bilgilendirmelerde bulundular.Elazığ İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı’da istihdama sağlanan devlet destekleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Yapılan toplantı sonrasında bir açıklama yapan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın bir Almanya programında kendisine Elazığ’a yatırım teklifi yaptığını ve o günden beri konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını belirtti.

Şahin yaptığı değerlendirmede, “Sayın Başkanımızın samimi duruşu ve ikna edici sözleri üzerine bugün buradayız. Aslında bir yıla yakın bir zamandan beri hem Yönetim Kurulumuz hem de teknik uzmanlarımız Elazığ’a yatırım konusunu değerlendirdiler. Geçtiğimiz ay gene geniş bir heyetimiz Elazığ TSO’da ağırlandı. Nihai kararımızı vererek tekstil sektöründe bir üssümüzün de Elazığ olması hususunda çalışmalarımızı başlattık. Bugün Başkanımızın daveti üzerine bir kez daha Elazığ’dayız. Yaptığımız toplantıda çok güzel geri bildirimler aldık. Sektörümüzde daha önceden de iletişimiz olan Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ramazan Saka’da aramızdalar. Onlarında Elazığ’a çok önemli bir yatırımı var. İnşallah bu öncü yatırımlarla Elazığ tekstil alanında ülkemizde marka şehirlerden biri haline gelecektir. Elazığ gerek tarihi gerekse kültürel ve turizm potansiyeliyle bunu hak ediyor” ifadelerinde bulundu.

Elazığ Çok Önemli Bir Marka Yatırım Daha Kazanıyor…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’da yaptığı değerlendirmede Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve heyetini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Sektörünün duayenlerinden ve ülkemizin çok önemli marka değeri olan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı değerli büyüğümüz Kemal Şahin Beyi ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayız.Yedi ayrı sektörde yatırımları olan ve 170 ülkeye ihracatı ile ülkemize değer katan aynı zamanda 10 bin direk istihdamı ile ekonomimiz içerisinde çok önemli bir yeri olan Şahinler Holdingin Elazığ’a yatırım kararı alması ilimiz için çok değerli olmuştur. Bir süreden beri özellikle tekstil alanındaki bu marka yatırımlarla inşallah ilimiz çok önemli yeni yatırımları da çekecektir. Ben bu vesile ile Sayın Şahin ve heyetine teşekkür ediyor, kararın hem kendileri hem de ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki heyet Elazığ programına Elazığ Valisi Dr.Ömer Toraman ile Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı makamında ziyaret ederek devam ettiler. Heyet Kapalı Çarşı ve Harput gezilerinin ardından OSB’de firma ziyaretleri gerçekleştirdiler.

AdminAdmin