SPOR
Giriş Tarihi : 16-08-2021 10:43   Güncelleme : 16-08-2021 10:43

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Elazığspor Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel kurulu toplantısında konuşan eski Başkan Selçuk Öztürk, görev yaptığı iki buçuk yıllık süreci açıkladı.

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Elazığspor Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel kurulu toplantısında konuşan eski Başkan Selçuk Öztürk, görev yaptığı iki buçuk yıllık süreci açıkladı.Selçuk Öztürk’ün Medyaya korkunun hakim olduğunu vurguladığı açıklamadan çarpıcı ayrıntılar;

BİR GOL AVERAJLA DÜŞTÜK

Birazda yaşadıklarımızı anlatmak istiyorum diyerek söze başlayan Öztürk; Yaklaşık bizim yönetimimiz iki buçuk yıl oldu.  Bu süre içerisinde maalesef transfer tahtamızı açamadık. Çok sıkıntılı günler yaşadık. Transfer tahtamızı açamamızın sebeplerinden biride Belediye Başkanı ile yaptığımız sezon başı toplantısıdır. Bu toplantıda transfer tahtasına biz gücümüz yetmez imkanımız yok. Bunu gündeme bile getirme. Tabi küme düştük. Acılar sıkıntılar yaşadık. Bir kulüp bu kadar sahipsiz bırakılmaz. Üç dönem elazığspor gibi bir kulüpte şehir 3-5 milyon para ayarlayamayıp üzerini de ben verecektim.  Tahtayı açamadık. Ama kendimize göre bir başarımız var. Bu gün Eskişehir spor yıllarca süper ligde yaşadı. Transfer tahtasını açamadı. Kendi altyapısı oyuncularla tahmin ediyorum. Dokuz puan topladı. Karabük keza yine öyle 3-5 puan topladı. Biz ise 36 puan topladık. Ama küme düşmedik. Federasyonun maalesef mali kriterlere bakan bağımsız kurul küme düşmeyi kaldırdı bizden mali kriterlerden dolayı üç puan sildi. İtirazlarımıza rağmen kabul görmedi. Kastamonu rakibimize bir gol averajla düştük. O çocuklarımızla iyi puan topladık.

100 KURUŞ DESTEK GÖRMEDİK
Deprem sürecinden önce Başbakan Binali bey geldi.Başbakandı. Elazığspor’un sahibi benim dedi. Kendisi ile gittim görüştüm. Bu sözü verdiniz, alın şu liste iş adamları Elazığ’da yatırımcılar var. Destek çıkın listeyi cebine koydu gitti.
Deprem sürecinde İçişleri bakanı ile 5 defa görüştüm. Çevre ve Şehircilik bakanı ile 6 defa görüştüm. Cumhurbaşkanımız geldi. İki buçuk saat bekledikten sonra görüştüm. Bir kulüp başkanı daha ne yapabilir. TOKİ den iş istemedim. Altyapı istemedim.Kendi aileme kendime birşey istemedim.Her fırsatta hükümet yetkililerinden Elazığspor için bir şeyler istedim.
Maalesef 11 katrilyon yatırım gelmiş ilimize, Türkiye’nin devleri burada. Elazığspor’a kimse 50 kuruş bağış yapmadı. Evet küme düştü. Tek suçlu ben miyim?
Şu deprem başka şehirde olsaydı. 100 milyon para toplanırdı.Oşehrin kulübüne.Biz 100 kuruş bulamadık.

BASIN KORKU İÇERİSİNDE
Bunları basında gündeme getirmedi. Eleştirmedi. Korku dünyası yaratılmış. Değerli basına söylüyorum. 
Biraz cesur olun.Bugün üzülüyorum. Elazığspor’un kongresi var. İki televizyonumuz var. Canlı yayın yok. Bu kadar mı duyarsızlık olur. Bugün önemli programları mı vardı. Bakanlar mı gelmişti? Cumhurbaşkanımı buradaydı? Burada insanlar ne diyor,adaylar ne diyor. Kim duydu. Bir kısımda kırpılacak. Tam da vermezsiniz. Zamandan dolayı. Basın ciddi bir güçtür.Elazığsporu şaha da kaldıracak sizsiniz. Batıracakta sizsiniz. İlgilenirseniz bu kulüp şaha kalkar.
EN ZAYIF BELEDİYE BAŞKANI
Yaşım itibariyle Allah selamet versin. Behçet Susmaz başkanı gördüm. Elazığspora bakış açısını. Ondan sonra rahmetli Hamza Yanılmazı gördük. 3-2-1 dedi. Ciddi destekler verdi. Süleyman Selmanoğlu geldi, Muammer Vali ile bir yönetim yaptı. O günlerde Elazığspor kapanıyordu. Şimdi üçe düşürmüş bir başkan gibi görüyorsunuz. Ben 11-12 yıl Elazığspor’un ömrünü uzattım. En büyük başarım budur. Mücahit Yanılmaz geldi. Seversiniz sevmezsiniz takdir ediyorum. Bugünkü şartlarda Yanılmazı takdir ediyorum. Seni istemiyorum dedi. Ne yaptı. Biz bıraktık kendi yönetimini getirdi. Bu kulübe 70 milyon kaynak verdi. O süreçten bugüne Elazığspor’a en zayıf bakan adam bu günkü belediye başkanı.
Allahtan kork sen ASFK başkanlığı yaptın. Futbolun içindesin. Geldin belediye başkanı oldun. Kendi mahallenin takımını kapattırdın. Sürsürü spor yılların takımı. Kendi mahallen bal ligindeydi çekilmek zorunda kaldı. 500 bin tl veremez miydin. Kendi mahallenin takımına. Kendi mahallende seçimi kaybettin. Bu kadar duyarsızlık görmedim.

BARIŞ MANÇO GİBİ DOMATES, BİBER, PATLICAN.
Ben proje adamıyım. Şerifoğulları seçildi. Birinci mi ikinci ayında Mado da oturduk. Burada 150 dönüm arazi var. Yıllardan beri çözüm üretilmiyor. Belediye olarak sen al. Bize de yeni bir tesis yap. Buralar şimdi 8 kat konut alanı. Buradan elde edeceğiniz karla hem belediyenin borcu azalır. Hem Elazığsporun borcu kalmaz ,kasasına para girer. Kabul etti yeni tesis adı altında girelim dedi. İki buçuk sene geçti. İki benzinlik projesi geliştirdim. Bizim yönetim kurulunda arkadaşın yerleri var. Arsasında üçer dönüm Elazığspora vereyim. Elazığspora benzinlik yap. Ben iki benzinlikten 15 milyon isim hakkı alırım. Bunlar gibi yapmam. Benim çıkardığım arsayı bunlar 4 milyon iki yüz bine verdiler. İki üç senede çalışıldı. 5-6 milyon öyle kazanırsın. Eder 11-12 milyon geçen sene 16 milyona sattı. Elazığspor’un üzerinden 30 milyonun üzerinden para kazanıldı.Şerifoğullarının bana cevabı iki meclis üyem kendi yerlerine benzinlik kurmak istedi. Bizde meclisten geçirmedik. Elazığpor’a verirsek olmaz.Bura Elazığspor kim ne diye bilir. İki benzinlik verilse.
EDS projesi geliştirdik. Bu yola gidiş-geliş,güney çevre yoluna.Kendisine sorun. Hatta doğukent hattını de vereceğim dedi. 9 ay geçti. Ne yaptılar bana.
İNKAR EDEN VARSA ÇIKSIN KARŞIMA.
Tahtayı açamama sürecinde yaşadıklarımızı anlatayım size. Metin Bulut burada. Milletvekillerini temsilen Bulut, Ben, Şerifoğulları İkinci yarıya bir ay kala EBUAŞ’ta toplantı yaptık. Bana deplasman giderlerinin ne kadar olduğunu sordular. 25-28 tamam dedi. 25 den say bundan sonraki deplasmanlarını karşılayacağım. 400 milyon falan yapıyor. Totalde sana 2,5 milyon kaynak nakit vereceğim. Deplasmanı katıyorsan 3 milyon yap dedim. Öyle kaldı. Bana gelen para. 400 bin tl. O iki milyon gelseydi. Devre arasında oyuncu gitmez. Hatta tahtayı bile üzerine biraz koyar açardım. 400 bin geldi. 150 bin tl de kendi gönlüne maça geldi. Kazanıldı prim verdi. Onu destekten saymasın.
Efendim tarihi forma kampanyasını yaptık. Acun bir tane sinemacıdır. Erzurumspor’a 40 milyonluk forma sattı. 2 milyon 200 bin gelmiş. Zaten 800 bin tl benim tanıdıklarımdan sağlanmış. Neyi anlatıyorsunuz bana.
O, 2,5 gitti gelmedi. Lig bitmeden iki ay önce Vali bey beni aradı. Bu takım küme düşecek. Ben düşmez dedim. Bir toplanalım. Ligin bitmesine iki ay kala toplandık. Üç vekil, tolga ağar yoktu. Vali, Belediye Başkanı İl Başkanı şahittir. Formülü tek tek saydım. Üç milyon bir rakam. Tamam 2,5 milyon veriyoruz. Metin Bulut ve Şerifoğulları akşam aradılar. Burada iki meslek lisesi okulu var. Onun yıkımını vereceğiz. Hayırlı olsun. Halen o yıkım gelecek. Takım küme düşmüş kapanma noktasında. Hadi bunlar yaşanmış. İnkar eden varsa çıksın karşıma. Biz 10-20 milyon para istemedik. Projeydi verilmez miydi bunlar.
SON İKİ AY KANDIRILDIM
İki ay yine kandırıldım. Takım kötü gidiyor istifa edeceğim. Ankara da Vali ölmemiş sorun. Şerafettin Yıldırım toplantıyı organize etti. Toplandık, dediler ki tamam. Bakanlıktan bir yazı gelecek. Geldi de gelecek. İki ayda beni öyle oyaladılar. Metin Bulutla en az iki üç defa görüşmüşüm. Şerifoğullarına söylemişim. Bu yazıyı hızlandırın. Nasıl bırakacaksın, istifa edeceksin. Ha bu gün ha yarın. Bir ihtimalde kurtarma ihtimalimiz vardı. Bir golle küme düştük. Kurtara da bilirdim. Bizde vicdan var.
AİLEDE SİYASETİ KORKUT ŞERİFOĞULLARI DÜŞÜNÜYORDU
Bana kalkıpta TV de bana başkana destek Belediye Başkanı verdi dedi doğrumu. Korkut şerifoğullarına sorun bakayım. Ben Yanılmazın istediği üzerine başkanlığı bıraktıktan sonra gitti. Başkan olacaktı, Yanılmazdan 15 milyon masasında para istedi. Yanılmaz da o kadar veremem dedi. Geri çekildi. Sorun kendisine vermedi bende olmadım dedi. Peki, Bunlar benim arkadaşlarımdı. Yönetim kurulundaydı. Hatta ailede siyaseti Korkut Şerifoğulları düşünüyordu. Basın sözcüsü yaptık burada. Ben gidip arkadaşımla dostumla bana 10-20 milyon ver pazarlık yakışır mı? Bana şunu söylediler. İlk aday olacağım zaman. Varsa adayınız olmayayım. Senden iyisi mi misi mi var. Başkasına bir vereceğimize sana üç vereceğiz. Ben de üç değil beş vereceksiniz siz benim dostumsunuz. İşte verdikleri de burada.
22 personelimi almış. Alsın 2500 belediyenin personeli var. Geldiğinden bu güne kadar 500 yakın eleman almış. Meclis üyelerinin onun bunun adamı. Burada da 20 tane garibanı alsın. Çok mu yani bu. Erzurumspor’da 110 kişi çalışıyor. Belediyede görevliler. Kayseri, Antep öyle. Şapkadan Tavşan mı çıkardılar bana. Ben olsam kulübe destek için altyapı hocalarını da alırım. Ne var bunda. Zaten 500 tane belediyede işe gitmeyen adam var.
EVET SENİN YÜZÜNDEN DÜŞTÜ
ASFK’ciler gitmişler Gazi caddesinde bir dükkanda Şerifoğlularının aveneleri almışlar mikrofonu, Selçuk öztürk bırakmalı. Daha güçlü bir yönetim gelmeli. O gelmeli bu gelmeli. Nerede sizin başkanınız. Neredesiniz, Hadi getirin 2-3 milyon verecek başkan. Hadi bıraktım nerede yönetiminiz. Şerifoğulları her defasında demedi mi, ben Elazığspora sahip olacağım. Bu mu marka değeri. Belediye Başkanı neden şimdi 10 milyon kaynak oluşturacak bir yönetim oluşturmuyor.
Hadi bana montaj misali demişim ki Pendik spor karşılaşmasında Şerifoğulları yüzünden bu takım düşmüş. Bu gün direk söylüyorum. Evet; senin yüzünden küme düştü. Yalan söyleyenler yüzünden düştü.
Allah Allah ediyorsunuz ki kulüp kapansın. Milletvekili seçimine iki yıl var. Belediye Başkanlığına 2,5 yıl var. Bu memleket avel diye düşünüyorlar. Elazığspor kapansa unutulur gider. Sırtımızda her zaman kambur. Ben eleştirenler çünkü onları da eleştiriyorlar. Hadi bana yapmadın. Yeni yönetimi de mi domates,biber patlıcan mı vereceksin. Ama yanlış yapmışız.

Son sözüm bu kulübü kapattırmam.

Bu şehri onlara dar ederim.

Kulaklarına küpe olsun.