YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 14:30   Güncelleme : 17-11-2021 14:30

AVUKATLIK RUHSATINI ALDI

Elazığ Barosuna kayıtlı Avukat Osman Tanman Avukatlık ruhsat belgesini TBB başkanı Metin Feyzioğlu'nun elinden aldı.

AVUKATLIK RUHSATINI ALDI

Elazığ Barosunda düzenlenen törene katılan TBB Başkanı Fevzioğlu, Tanman'a ruhsatlık belgesini verirken başarılar diledi. Avukat Osman Tanman "Belgemizi   TBB Başkanının elinden almamızın anlamı büyük" dedi.

Faaliyetlerine Valifahribey Caddesi Koloğlu İş Merkezi C Blok 2.Kat'da devam edecek olan Tanman'a SONSÖZ Ailesi olarak  hayırlı olsun diyoruz.

OSMAN TANMAN KİMDİR?
1983 yılında Baskil ilçesi, Aladikme köyünde dünyaya gelmiştir. İlk öğrenim hayatını Aladikme Köyü Kerik ilkokulunda tamamlamış sonrasında ortaokulu Baskil yatılı bölge okulunda tamamlamıştır. Liseyi Korgeneral Hulisi Sayın Lisesinde tamamlamıştır. Lise hayatının ortalarında ticaret hayatına atılmış ve aynı zamanda öğrenimine devam etmiştir. Ticaret hayatına Osmanlı İletişim adlı iş yerini kurarak başlamış 2008 yılında Osmanlı 23 Ltd. Şti. şirketini kurmuş ve uzun yıllar yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Aynı zamanda inşaat, elektrik, mekanik tesisat, ithalat gibi birçok ticari alanda da faaliyet göstermiştir. 2009 seçimlerinde Aladikme köyü muhtarlığına seçilmiştir. Lisans eğitimini MAUP Üniversitesinde Hukuk Anabilim Dalında tamamlamış sonrasında ise İnönü Üniversitesinde Türk Hukuk Sistemine Entegrasyon programına katılarak hukuk eğitimini çift diploma ile tamamlamıştır. Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamında avukatlık yapma hakkına sahip olmakla, eğitim ve ticaret serüveninin yanında 4 yabancı dil bilmektedir. Halihazırda Elazığ Avcılar Atıcılar Doğa Sporları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Müteahhitler grubu komite başkanlığı görevini yürütmektedir. Yine bu zamana kadar birçok STK ‘da görev alan Osman Tanman 16.11.2021 günü TBB başkanı Metin Feyzioğlu tarafından Ruhsat Belgesinin takdim edilmesi sonrası Elâzığ ilinde avukatlık yapmaya başlamıştır.