YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2022 12:01   Güncelleme : 20-01-2022 12:46

AYNI İŞE 5.İHALE 5.İPTAL

Elazığ Belediyesi kendi yaptığı ihaleleri üst üste iptal etmeye devam ediyor.

AYNI İŞE 5.İHALE 5.İPTAL

Elazığ Belediyesi daha önce 4 kez ihaleye çıkıp iptal ettiği Yeni Odun Ambarı enerji bağlantı işine ilişkin 5. kez yaptığı ihaleyi de iptal etti.

GAZETEMİZ MANŞETİNE TAŞIMIŞTI 
Gazetemizin geçen hafta manşetden duyurduğu “Elazığ Merkez Karşıyaka Mahallesi yol üstü beyyurdu mevkiinde düzenlenen yeni odun ambarının enerji bağlantılarının,genel ve çevre aydınlatmalarının yapılması" işi için 5.ihale yapıldı.

5.KEZ İHALE YAPILDI
Daha önce 3 kez açık ihale bir kezde pazarlık usulü olmak üzere 4 kez yapılan ihale için geçtiğimiz hafta 2021/921650 kayıt numarası ile 5.kez ihale yapıldı.

5.KEZ İPTAL EDİLDİ
Pazarlık usülü ile yapılan ihale Bütün Tekliflerin Alıma Ayrılan Ödeneğin/ Yaklaşık Maliyetin Çok Üzerinde Olması Nedeniyle 5.kez iptal edildi.
BELEDİYE YA İŞ BİLMİYOR YA DA İŞİ BİLMİYOR 
İhale uzmanları bir kurumun aynı işe yönelik beş ihale yapıp beşini de iptal etmesinin pek görülmüş bir olay olmadığına dikkat çekerek, Elazığ Belediyesi nedense bu dönemde 40'a yakın ihale iptali gerçekleştirdi. Belediye yönetiminin bu konularda yetkin olmadığı biliniyor ancak bu kadar iptalin olması sadece iş bilmezlik ile açıklanamaz. Burada adını koyamadığımız, anlayamadığımız başka şeyler var. “ değerlendirmesinde bulundular.

İhale uzmanları; tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması durumunda;"Ya Belediyenin teknik ekipleri tarafından çıkarılan metraj ve dolayısı ile yaklaşık maliyet yanlıştır.,ya da 2021 birim fiyatları üzerine yeniden değerleme oranı ilave edilerek ihaleye çıkıldığından (2022 birim fiyatları henüz yayınlanmadı) gerçekteki piyasa fiyatların altında bir yaklaşık maliyet oluştu. Bu durum da piyasadan habersiz ve öngörüsüz olduklarını gösteriyor."değerlendirmesini yaptılar.

AdminAdmin