YEREL
Giriş Tarihi : 23-05-2021 13:18   Güncelleme : 23-05-2021 13:18

BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mehmet yüksel önümüzdeki bir iki ay içinde yapılması planlanan Elazığ ili kırmızı et üreticileri birliği Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Geçen yıl Ani kalp krizi sonucu rahmetli olan başkan Gıyasettin yüksel in oğlu Mehmet yüksel önümüzdeki bir iki ay içinde yapılması planlanan Elazığ ili kırmızı et üreticileri birliği Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Başkan adaylığını açıklayan yüksel, hizmete aday olduğunu ve "Babası Gıyasettin yüksel den yarım kalanı tamamlamaya geldiğini "söyledi. Yüksel Açıklamasında "Babamdan yarım kalanı tamamlamaya sözünü niye söyledim çünkü üyelerimizde bilirki rahmetli babam hizmet ettiği 3 yıl boyunca üreticilerimizin Sorunlarını çözmek için büyük mücadele etmiş bulunduğu her platformda yazılı ve sözlü olarak dile getirmiş Ancak bu sorunların bir kısmının çözüme ulaştığını göremeden rahman ve rahim olan Allahın taktiri olarak Kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. Allahım rahmet etsin tüm ölmüşlerimizi nur içinde yatırsın inşallah "dedi.

Üç göbek öteden besi işiyle uğraşan bir ailenin ferdi olarak besi üreticilerimizin sorunlarını iyi biliyor bizzat kendimiz yaşıyoruz. Son yıllarda Sürekli artan yem maliyetleri artık bu işi yapılamaz hale getiriyor çünkü zarar ediyoruz. Devletimizin verdiği besi desteklemesi artan yem maliyetlerinin yanında yıllardan beri yerinde sayıyor. şöyle bir örnek verecek olursak 2012 yılında besi desteği olarak yetiştiriciye hayvan başı 300 lira destek verilirken, besi yemi de 25 liraydı. Besi yeminin fiyatı 9 yılda 6 kat artarak 150 liraya çıkarken, besi desteği olarak yetiştiriciye 2020 yılında hayvan başı 250 lira verildi. Bu tabloya göre 9 yıl önce verilen besi desteği ile 12 çuval besi yemi alabilen yetiştirici şimdi ise 2 çuval bile alamıyor. Eğer biz 9 yılda 6 kat Artan yem fiyatlarına oranlarsak bugün besi desteklemesinin 1000tl üzeri olması gerekiyor. biz bunun gibi tüm sıkıntıların farkındayız iyi biliyoruz bu sıkıntıların çözümü ve yarım kalanları tamamlamak için oluşturacağımız tecrübeli yönetim ile besi üreticisi arkadaşlarımızın sorunlarını doğru yerlere(makamlara) doğru dil ve üslupla yazılı ve sözlü olarak ileteceğiz. En önemlisi Üyelerimiz arasında olan kopukluğu onarıp birlikte hareket etmeyi sağlayacağız. Birlik bürosunda oturup yıl boyunca verilecek besi desteğini bekleyerek sadece üyelerinden aidat alıp evrak işleyen bir yönetim olmayacak her platformda sizleri temsilen bulunan sorunları dile getiren çözüm için mücadele eden bir yönetim olacak.hizmet edeceğiz. Mücadele edeceğiz. Şu konuyada değinmek istiyorum rahmetli babamın söz verdiği ancak birlik bütçesinin yetersizliğinden dolayı açamadığı karakoçan ilçe bürosunu seçildiğimiz taktirde açacağımızı kovancılar ilçemizinde evraklarını bizzat birlik personeli tarafından toplanılacağı sözünü siz üyelerimize veriyorum.