EKONOMİ
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:20   Güncelleme : 09-09-2021 16:20

BAŞKAN ARSLAN KIRGIZİSTAN ZİRVESİNE KATILIYOR

Son dönemde gerek ticari ve gerekse kültürel ilişkiler anlamında olumlu yönde gelişmeler yaşadığımız Kırgızistan Cumhuriyeti ile Cumhurbaşkanlığı düzeyinde yapılan görüşmeler meyvesini vermeye başladı.

BAŞKAN ARSLAN KIRGIZİSTAN ZİRVESİNE KATILIYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat OKTAY ve beraberindeki heyet üyelerinin Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenecek olan İş Forumu programı ve ardından gerçekleşecek olan heyetler arası Yuvarlak Masa Toplantısına Türkiye’den davet edilen 16 katılımcı arasında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’da bulunuyor.

Başkan Arslan Zirvede Elazığ İş Dünyasını Temsil Edecek…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığındaki 16 kişilik Türkiye heyetinde, Cumhurbaşkanlığı Dış İlişkiler Komisyonu Üyelerinden oluşan Teknokratlar, Bürokratlar, Dış İşleri Bakanlığı mensupları, Kırgızistan’ın Ankara ve Bişkek Büyükelçileri ile birlikte Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’da bulunuyor.

10 Eylül 2021, Cuma günü saat 09.00’da Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te iş dünyası temsilcilerinin katılımlarıyla özel sektöre yönelik bir programdan sonra, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Kırgız Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı Ulukbek Maripov’un başkanlık edecekleri iki ülke ticari ilişkilerinin görüşüleceği uzun süreli yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilecek.

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e hareketi öncesinde bir açıklama yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; “Ülkemiz ile Kırgızistan arasında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlıkları düzeyindeki görüşmelerin son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, Söz konusu program çerçevesinde, Kırgızistan’da iş yapan ve bu ülkedeki potansiyel iş imkanlarından yararlanabilecek önemli firmalarımız ve ilgili sektör kurumlarımızın üst düzey temsilcilerinin iştiraki ile düzenleyeceğimiz iş forumu ve sonrasında Sınırlı Katılımlı Yuvarlak Masa Toplantısını gerçekleştireceğiz. Bu önemli zirvede yer almamızı şehrimiz ve ülkemiz adına son derece önemsiyorum” dedi.

Başkan Arslan, iki ülkenin geçmişten süregelen tarihi ve kültürel bağlarının da önemsediklerini belirterek, “Hazar Şiir Akşamlarının yeniden başlatılması için de her iki ülkenin en yüksek makamına talebimizi ileteceğim” ifadelerinde bulundu.