YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2022 16:32   Güncelleme : 30-03-2022 16:33

BAŞKAN ZAM VERMEDİ İSTİFALAR BAŞLADI

BAŞKAN ZAM VERMEDİ İSTİFALAR BAŞLADI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın işçilerin ekonomik koşulların zorluğu dolayısıyla beklediği  ek sözleşmeyi imzalamaması dolayısıyla 20’den fazla belediye işçisi Hizmet-İş Sendikasından istifa etti.

Elazığ Belediyesi’nde zor koşullarda çalışan işçiler üç aylık bir mücadelenin ardından geçtiğimiz günlerde randevu alabildikleri Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nınyüzde 5 zam teklif etmesinin ardından Hizmet-İş Sendikası Elazığ Şubesi Yöneticileri masayı terk etmişti.

Bugün ise oldukça zor ekonomik koşullarda hizmet vermeye çalışan 20’den fazla  belediye işçisinin Hizmet İş Sendikasından istifa ettiği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın sendika yetkilerine randevu vermemesi üzerine Hizmet Iş Sendikası Genel Başkan Danışmanı ve Ak Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi Elazığ’a gelerek Şerifoğulları ile görüşmüş ve sorunun çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağı sözünü almıştı.

Geçen sürede ek zam beklentileri karşılanmayan Elazığ Belediyesi’nden 20’den fazla işçi sendikadan istifa etti.

Elazığ Belediyesi’nde çalışan işçilerin çalışma koşullarından duyduğu rahatızlık devam ederken istifaların devamının geleceği ve sayının daha da artacağı konuşuluyor.

Belediye yetkililerinin istifaların önüne geçebimek adına bazı birim müdürleri vasıtası ile işçilere baskı yaptıklarıda iddialar arasında yer alıyor.

Diğer yandan Elazığ Belediyesi işçilerinin zam beklentilerini karşılamayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Hizmet İş Sendikası Genel Merkezi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirildiği ve Cumhurbaşkanının isene cevap vereceği işçiler tarafından merak ediliyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin