YEREL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 10:34   Güncelleme : 11-08-2021 10:42

BATI SİTESİ BAŞKA BAHARA KALDI

1,5 Yıldan Fazladır Akibetlerinin ne olacağını merak eden Batı sitesi sakinleri merakla beklemeye yine devam edecek.

BATI SİTESİ BAŞKA BAHARA KALDI

Elazığ Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi’nde yaşayan 1170 aile beklemeye devam edecek.

Bir buçuk yılı aşkın bir süredir akıbetlerinin ne olacağını bekliyen ailellerin son ümidi olan ve hafta sonu Elazığ Belediyesi’nde yapılan toplantıdan da bir sonuç elde edilemedi.

BELEDİYE YAPACAĞIM DEDİ YAPMADI

Daha Önce Elazığ Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan Batı sitesi konusunda herhangi bir işlem yapılmaması üzerine site sakinlerinin talepleri doğrultusunda geçtiğmiz günlerde Mahalleye giden Milletvekili Metin Bulut ve Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım sorunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını beyan etmişlerdi.

Ziyaretin ardından geçtiğimiz hafta sonunda Elazığ Belediyesinde yapılan toplantıdan da bir sonuç alınamadığı öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTTU

Milletvekilleri Metin Bulut,Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın iştirak ettiği toplantıda Site sakinlerinin talep ettiği Uygun kredi,Kat artışı,ucuz arsa taleplerinden hangisinin karşılanacağı kesinleşmezken Belediye başkanının kat artışı ve daha önce 1TL bedelle vereceğim dediği arsa bedelleri konusunda 1 TL’ye veremeyeceklerini ifade ettiği edindiğimiz bilgiler arasında.

MİLLETVEKİLLERİ ÇÖZSÜN

Toplantıda Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın hak sahiplerini milletvekillerine yönlendirerek çözebiliyorsa milletvekillerimiz bakanlıkla görüşüp çözsünler anlamında ifadeler de bulunduğu dile getiriliyor.

BELEDİYE BAŞKANINA İNANMIYORUZ

Elazığ Belediyesi tarafından mağdur edilen Batı sitesi sakinleri “Elazığ Belediye Başkanı bizlere verdiği hiçbir sözü tutmadığı gibi mağduriyetimizi de çözmüyor. Kendisine inanmakla çok büyük hata yaptık. Artık sorunumuzu Cumhurbaşkanınıza iletecek ve Belediye Başkanı tarafından bizlere yaşatılan mağduriyetin çözümünü isteyeceğiz. Bu durum da bizlere ve tüm vatandaşlara ders olsun. Belediye başkanının sözlerine ve vaatlerine artık inanmıyoruz” şeklinde konuştular.

SOSYAL MEDYADAN SERZENİŞ

Sesini sosyal medyadan duyurmaya çalışan bir vatandaş ise"Abdullah Paşa Mahallesi kentsel dönüşüme giren evlerimiz ile ilgili 18 aydır ayrı ayrı insanlar ile kah gizli kah açık, toplamda 5 kez yapılan toplantılarda seçilmiş ve atanmışlarla bir arpa boyu ilerleyemediğimiz görüldü. 
Daha önce Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM Beyin ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI beyin sözleri ortada kaldı, sözler tutulmadı.
“Bu depremi ranta değil sizlerin faydasına çevireceğiz “ diyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI beye tekrar seslenmek istiyorum; bizler hakkını aramak için TV de yapmış olduğumuz söyleşide sizden randevu talebinde bulunduk, çağrımıza bile tahammül edemiyorsanız bu 2000 tane deprem mağduru insanlarda sizlere gereken zamanda gereken yanıtı verecektir eminim. 
Bizzat Elazığ Belediye Başkanlığına giderek, telefon açarak ve son defada TV aracılığı ile 3 kez kendisinden randevu talep ettik. Kendisine oy veren insanlara randevu verilmiyor ise o insanlarda her türlü basın, yayın, sosyal medya üzerinden hakkını aramaya ve verilen sözlerin yerine getirilmesi için defalarca dile getirmeye çaba sarf eder. Kimse kendisinin memuru değil buda böyle biline.
Bizler bu şehirde çok başkanlar gördük. Elbette bu makama gelmeniz ne kadar gerçek ise gitmenizde o kadar gerçek. Gidenlere biz diyoruz ki sizlere minnettar olalım arkanızda duralım, dua edelim. Yazıktır bu millete “arsanızı bu fiyata satın” diyerek kimlere nasıl rant sağlamayı düşünüyorsunuz bu nasıl bir söylem yadırgadım bunun bedelini ödeyeceksiniz ya bu tarafta sandık başında yada hak taraf da ALLAH huzurunda. 
Bu işi çok sevdiğimiz Cumhur Başkanımıza ve Cumhur İttifak ortağı Sayın Devlet Bahçeli’ye de ileteceğiz ve hatta muhalefete de bilgi verip bizlerin bu sıkıntısını aktaracağız. 
Yetkililerin bilgilerine."diyerek yetkililere sesini duyurmaya çalıştı.