YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 17:19   Güncelleme : 28-07-2021 17:23

BELEDİYE BATI SİTESİ’Nİ MAĞDUR ETTİ

Başkan Şerifoğulları “1 Tl Bedelle Vereceğim” Sözünü Unuttu Mu?

BELEDİYE BATI SİTESİ’Nİ MAĞDUR ETTİ

Elazığ Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi’nde yaşayan 1170 aile bir buçuk yılı aşkın bir süredir akıbetlerinin ne olacağını merakla bekliyor.

24 Ocak depreminin ardından TOKİ, Elazığ’da 20 binin üzerinde konut yaparken, Elazığ Belediyesi Abdullahpaşa Mahallesi’nde kendilerinin yapacağını açıkladığı Batı Sitesi konusunda hiçbir işlem yapamayarak, site sakinlerini mağdur etmeye devam ediyor.

ŞERİFOĞULLARI, 1 TL BEDELLE VERECEĞİZ DEMİŞTİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından 1 TL Bedelle kendilerine arsa tahsisi yapılacağı sözü verilen mahalle sakinleri verilen sözlerin tutulmaması bir yana bugüne kadar hiçbir adım atılmamasından şikayetçiler.

Mahalle sakinleri Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın kendilerine verdiği sözleri tutmasını isterken, mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde hiçbir çalışma yapılmadığını da üzülerek izlediklerini ifade ediyorlar.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Abdullahpaşa Mahallesi’nde yaptığı konuşmada site sakinlerine arsa verilmesine ilişkin, “Çok cüzi bir bedelle olacak. Bu bedel 100 TL olmayacak, 1000 TL olmayacak 1 TL olacak Allah’ın izniyle. Sizlerin o eski yapılarınızın dönüşmesine katkı sunacağız” demişti.

24 Ocak Depreminin ardından bir buçuk yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Batı Sitesi’nin akıbetinin ne olacağı henüz bilinmiyor.

TOKİ on binlerce konut yaparken Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir sitenin konutlarını dahi yapamayarak binlerce insanı mağdur etmesi AK Parti’nin hizmet anlayışıyla hareket edemediğini ortaya koyması bakımından oldukça manidar bulunuyor.

YILDIRIM: HİÇBİR MAĞDURİYETİN TARAFI OLMAYACAĞIM

Mahalle sakinleri şikâyetlerini en son Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’a iletmişlerdi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Abdullahpaşa’da yaptığı konuşmada ben hiçbir mağduriyetin taraftarı olmayacağım, bundan emin olun. Bunu siyaseten söylemiyorum” diyerek dikkat çekmişti.