GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2022 10:00   Güncelleme : 19-01-2022 12:46

BİZ SÖYLEMİYORUZ

Dün öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle yaşanan sıkıntılar vatandaşı isyan ettirdi.

BİZ SÖYLEMİYORUZ

Elazığ’da dün öğlen saatlerinde başlayan kar yağışının ardından ana arterler de dahil olmak üzere şehir merkezinde Elazığ Belediyesi’nin yeterli tuzlama çalışmalarını yapmamasından dolayı sayısız kaza meydana geldi, vatandaşlar zor anlar yaşadı, sosyal medyada Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na tepki paylaşımları yağdı.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

17 Ocak 2022 tarihinde Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından 18.Ocak günü Elazığ’da öğlen saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı görüleceği ifade edilmesine rağmen Elazığ Belediyesi’nin gerekli tedbirleri alarak erken saatlerden itibaren tuzlama çalışmalarını başlaması gerekiyordu.

İLK ANDAN İTİBAREN YOLLAR BUZ KESTİ

Elazığ’da öğlen saatlerinde kar yağışının başlamasının ardından tuzlama çalışmaları zamanında yapılmadığından yollar buz kesti.

Malatya Caddesi, Yunus Emre Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Bosna-Hersek Bulvarı gibi ana arterler başta olmak üzer şehrin her noktasından kayan araç görüntüleri, zincirleme kazalar sosyal medyaya ve haber merkezlerine saat 14:00’dan itibaren düşmeye başladı.

BU DÖNEMDE İLK KEZ KAR YAĞDI

Şahin Şerifoğulları’nın Belediye Başkanı seçildiği 2019 yılından bugüne kadar ilk defa bu yoğunlukta kar yağmasına rağmen Belediyenin hiçbir varlık gösterememesi Onbinlerce vatandaşı mağdur etti, yüzlerce araçta kaza meydan geldi.

YİNE SINIFTA KALDI

Elazığ Belediye Başkanı olarak deprem, temizlik,imar ve su sorunun çözümü gibi birçok konuda sınıfta kalan Şahin Şerifoğulları karla mücadelede de sınıfta kaldı.Vatandaşlar Sosyal medya hesaplarından Şahin Şerifoğulları’na tepki gösterirken, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım ağları kayan araç görüntüleri ile belediyenin hiçbir çalışma yapmamasını eleştiren paylaşımlarla adeta yıkıldı.

BELEDİYE NE İŞ YAPAR?

Elazığ’da gerçekleşen kar yağışında dahi gerekli çalışmaları yapmadığından onbinlerce insanı mağdur eden, yüzlerce maddi hasarlı trafik kazasının meydana gelmesine neden olan Elazığ Belediyesine tepki gösteren vatandaşlar Belediye ne iş yapar niye sordular.

ŞERİFOĞULLARI’NA SERT TEPKİ MESAJLARI

Şahin Şerifoğulları’nın kendi paylaşımını altına da yorumlar yapan vatandaşlardan bazıları:

-Başkan yollara temizleme ve tuzlama yaptır bak kazalar oluyor sms atıyorsun dikkatli olun”

-Aaaa başkan kar 1 saatir başladı demii. Tüh bende 4 saattir Tozu kar olarak görüyorum lan adamla dalgamı geçiyorsunuz 15:00 de başlamış yağış 4:30 yerlere kum atsan yapışmaz araçlar kaymaz siz ne iş görürsünüz Yaradan Öyle size bu dünyada diğer dünyada bırakmaya çocuklarınız dan bile cikartaa.

-Ben saat 1 den beridir trafikteyim bir tane desen belediye personeli ve aracı görmedim şahin beg bence siz ve personelinizde dikkatli ve tedbirli olun çünkü haketmediginiz maaşlarda boğazınızda kalabilir. Siz bile bile tedbir almadınız.

-Öyle orda oturmakla başkan olunmuyor bu yaptığınızı dedem de yapar

-Halk ve sürücüler tedbirli de bi zahmet belediyeyi de sahalarda görsek, tuzlama ve kar Küreme araçları yok. Yollar buz pisti gibi, biz hazırlıklıyız da belediye hazırlıksız bence.

-Vatandaş satlerdir evlerine gitmek için kendi imkanları ile mücadele ediyor.Gelen hiçbir ambulans zamanında hastaneye gidemiyor….Tebrikler Elazığ Belediyesi…

-Belediye işi gönül işi değil liyakat işi,Elazığ’da 10 santim kar yağdı şehir trafiği allak bullak oldu.Liyakatin sınavını belediye kaybetti.

-Senede 1 kerecik kar yağıyor.Ondada belediye ortada yok.Ya eskisi gibi aylarca kar yağsa ne yapacaklar.Keşke bizim belediyeninde bir başkanı olsa.

TEPKİLER YÜKSELİNCE “ŞEHRİN BÜYÜK ABİSİ” DEVREYE GİRDİ

Elazığ Belediyesi’nin kar yağışında yetersiz kalarak gerekli çalışmaları yapmamasının ardından sosyal medya da vatandaşların tepki paylaşımları yükselince “Şehrin büyük abisi”devreye girerek Facebook hesabından ard arda 14 paylaşım yaptı.”Şehrin Büyük Abisi” belediye sosyal medya hesabından ve Belediye başkanı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımları paylaştı.

Bu paylaşımların ardından belediye personelleri de aynı paylaşımları yaparak Belediyenin çalıştığına yönelik algı çalışması yapmaya başladılar.

ALGI ÇALIŞMASI TEPKİLERİ DAHA ARTIRDI

Karla mücadelede gerekli çalışmaları yapmayarak onbinlerce vatandaşı mağdur eden Elazığ Belediyesi’nin personellerinin karla mücadele yerine algı çalışması yapmakla uğraşması vatandaşların tepkilerini daha da artırdı.Yapılan paylaşımların altına yapılan yorumlar bu algı operasyonunun da öncekiler gibi tutmadığını gösterdi.

AdminAdmin