YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 12:53   Güncelleme : 06-01-2022 12:53

BU ISRAR NEDEN?

CHP Karakoçan İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu üç defa kabul edilmeyen talebin yeniden meclis gündemine gelmesine tepki gösterdi.

BU ISRAR NEDEN?

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantısının ikinci gününde İl Özel idaresine ait Çamlık alanın kiraya verilmesi talebi görüşüldü.
Konu ile ilgili konuşan CHP Karakoçan İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu geçen ay görüşülen bir konunun bu ay da gündeme geldiğini belirterek , bu konu geçen üç ay öncede meclisin gündemine gelmişti. Bu reddedildi. Daha sonra adliye bölümünden bir talep oluştu. Orada ıslah çalışması yapılmasını onu da reddettik. Bu üçüncü defadır gündemimize geliyor. Buranın peşinde neden bu kadar geziliyor. Burası neden bu kadar rağbet görüyor. Buranın rantabıl değeri nedir. Anlamış değiliz. Üç ay peş peşe gelen bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi manidardır. Kafalarda soru işareti oluşturuyor. Özel idarenin karşısında adliye var. Yanında Maliye var. Yan tarafımızda AFAD vardı.  Özel idare var. Burada sosyal donatı yapıldığı zaman buranın yoğunluğunu düşünemiyorum. İnsanlar araçlarını park edecek yer arıyor. Bunu artık meclisin gündeminden düşürmek gerekiyor” şeklinde konuşarak Vali Toraman’dan bu konuya dikkat çekmesi uyarısında bulundu