YEREL
Giriş Tarihi : 21-03-2022 20:12

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ?

Ak Partili siyasilerin bir yıl geçmeden iki farklı tutum ortaya koyması şaşkınla karşılandı.

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ?

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri ve Elazığ Belediye Başkanı geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde kamu binası yapımına karşı çıkarken bu yıl aynı bölgede Mili Eğitim Hizmet Binası yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanını alkışladılar.

Ak Partili siyasilerin bir yıl geçmeden iki farklı tutum ortaya koyması şaşkınla karşılandı.

HANİ YAPTIRMAYACAKTINIZ

Geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım caddesi üzerinde, kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında yürüttükleri hassas çalışma neticesinde Tarım İl Müdürlüğü hizmet binasının Zübeyde hanım caddesi üzerine yapılmasını engelleyen İlimiz Ak Partili Milletvekilleri,Belediye Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı bugün Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası ve yeni Öğretmenevi'nin Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yapılacağını Açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i alkışladılar.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI YAPILAMAMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım Caddesine kuş uçuşu 330 metre uzaklıkta bulunan ve Tarım ve Orman Bakanlığına tahsisli arazi üzerinde yapılması düşünülen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binası için devreye giren AK Parti milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Tolga Ağar ve Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ortak bir metin üzerinden ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda; “Zübeyde Hanım caddesi üzerinde, kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında hassasiyetle yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, Tarım İl Müdürlüğü hizmet binası, mevcut yerinde inşa edilecektir. Mevcut yerinde yapılacak ‘Tarım İl Müdürlüğü hizmet binası’ şehrimize hayırlı olsun” diyerek binanın Zübeyde hanım caddesi üzerine yapılmasını engellemişlerdi.

DSİ 91.ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI BİTME AŞAMASINDA

Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki resmî kurumların şehir dışına taşınacağını ve Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında hassas olduklarını açıklayan başta Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları olmak üzere tüm siyasilerin bu açıklamaları daha hafızalardan silinmemişken DSİ 9.Bölge Müdürlüğü binası tamamlanmış,ayrıca DSİ 91. Şube Müdürlüğü yerleşkesinde yükselmeye başlayan inşaat ise bitme  aşamasına gelmiş vaziyette.

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAKTI

Geçtiğimiz yıl Ekim ayı Elazığ Belediye Meclisi toplantısında açıklama yapanBelediye Başkanı Şahin Şerifoğulları  Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Malatya Yolu’ndaki Fırat Üniversitesi Harput Yerleşkesi’nin yanına taşınacağını ve  Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün mevcut yerine ise millet bahçesi yapılacağını açıklamıştı.

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ NE DURUMDA?

Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki resmî kurumların şehir dışına taşınacağını ve Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında hassas olduklarını açıklayan siyasilerin yine Zübeyde hanım caddesi üzerinde bulunan Orman Bölge Müdürlüğü binası için ne gibi bir adım attıkları ise merakla bekleniyor.

BU  ÇELİŞKİ NEDEN?

Zübeyde hanım caddesi üzerinde yaşanan trafik yoğunluğu bahane gösterilerek yapımı ilimiz siyasileri tarafından engellenen Tarım il müdürlüğü binasının ardından DSİ 91.şube müdürlüğü binasına engel olamayan siyasi iradenin bugünde Milli Eğitim Hizmet Binası ve Yeni Öğretmenevi binasının Zübeyde hanım caddesi üzerinde yapılmasına seyirci kalmaları kamuoyu tarafından hayretle karşılandı.

Konu hakkında konuşan vatandaşlar “Hani bu cadde üzerindeki kamu binaları şehir dışına taşınacaktı?hani yeni kamu binası yapılmasına müsaade edilmeyecekti.Bugüne kadar şehir dışına taşınan bir kurum olmadı.Aksine yenileri yapılmaya devam ediyor. Galiba Milli eğitim hizmet binası ve yeni öğretmenevi kamu binası sayılmıyor.” diyerek şaşkınlıklarını ifade ettiler.

AdminAdmin