EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-07-2021 09:31   Güncelleme : 26-07-2021 09:31

BU ŞEHİRDE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR

Milletvekili Metin Bulut ve Başkan Asilhan Arslan Çalışmaları Yerinde İnceledi

BU ŞEHİRDE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkan Vekili Adem Akbulut ve beraberindeki heyet, çok ortaklı yapı ile faaliyetlerini sürdürecek olan, bütünüyle çevreci yenilenebilir enerji ile 3Mw üretim kapasitesine sahip Biyogaz Enerji Tesisi’nin yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Siyasilerimizin Desteğini Üzerimizde Hissetmek Çok Önemli

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan;

“Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve paydaşlarımızla çok ortaklı bir yapı oluşturarak 3Mw elektrik üretme kapasiteli Biyogaz Enerji Tesisi ve beraberinde tesisin atıklarından orgenamineral gübre üretmek adına 8 Milyon Euro’luk bir yatırımı ilimize kazandırmak üzereyiz.

Biyogaz tesisimiz %80 tamamlanmış durumda. Geçtiğimiz ayın sonunda da geçici kabulü gerçekleşerek Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan lisansımızı aldık. Siyasilerimizin desteğini üzerimizde hissetmek çok önemli”dedi.

Bulut: İlimize Hayırlı Olsun

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı değerlendirmede; “Çevreci teknolojilerle donatılmış bu güzide yatırımı ilimize kazandıran tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz. Şehrimizde bu tip yatırımların artması temennilerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bölgemize örnek teşkil eden bu yatırımın Besi OSB’mizle entegre olarak ilimiz kırmızı et üretimi ve yenilenebilir enerji üretimi noktasında ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Hayırlı olsun.” İfadelerinde bulundu.