YEREL

BUNU DA GÖRDÜK YA!

Elazığ Belediyesi Şahin Şerifoğulları yönetiminde ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

BUNU DA GÖRDÜK YA!

Daha önceki dönemlerde yaşanmamış bir çok yanlış karara imza atan Şerifoğulları ekibi bu defada iki kişiye özel toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Elazığ Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş.ile Hizmet-İş (Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası) arasında imzalanan Toplu iş sözleşmesinin 45.maddesinin A bendi kamuoyunda büyük hayret uyandırdı.

İŞTE O MADDE

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin 45.maddesinin A bendine göre; Sendika üyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü İhale Servisi Birim Sorumlusu ve Mali Hizmetler Müdürlüğü Muhesebe Servis Sorumlusu olarak görev yapan işçilere fiilen çalıştıkları her gün için 40,00 TL, brüt mali sorumluluk primi ödenecek.

OPERATÖRLERLE AYNI PRİM

İmzalanan sözleşmeye göre Sendika üyeleri 20,00 TL brüt koku yardımı, 12,00 TL brüt tahsildar yardımı, 8,00 TL brüt direksiyon primi, 15,00 TL brüt ustalık primi ,10,00 TL brüt güvenlik risk primi alırken Mali Hizmetler Müdürlüğü İhale Servisi Birim Sorumlusu ve Mali Hizmetler Müdürlüğü Muhesebe Servis Sorumlusu olarak görev yapan işçiler ,plent ve iş makinesi operatörlüğü yapanlarla aynı rakamda 40.00 TL Prim alacak.

BÜYÜK TEPKİ GÖRDÜ

Belediye bünyesinde onlarca müdürlüğün bulunmasına rağmen sadece Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli iki ismin Toplu iş sözleşmesinde ayrıcalıklı olarak yer alması belediye personeli tarafından büyük tepki gördü.Sendika yetkililerinin sözkonusu maddeye itiraz etmelerine rağmen belediye yetkililerinin ısrarları sonucu maddeyi kabul etmek zorunda kaldıkları iddia edildi.

BÖYLESİ İLK DEFA OLUYOR

Elazığ Belediyesi tarihinde böyle bir olayın ilk defa yaşandığını ifade eden belediye personeli “ne ihale biriminde ne muhasebede nede başka müdürlüklerde bugüne kadar kişiye özel bir sözleşme olmamıştır”dediler.

YARIN SONSÖZ’DE

Elazığ Belediyesi ile Hizmet-iş sendikası arasında imzalanan sözleşmenin ayrıntıları ve yaşanan süreçle ilgili çarpıcı gelişmeler yarın SONSÖZ’de…

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

 

AdminAdmin