GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 11:37

BUNUN ADI KOMEDİ

Belediye Personellerine 158 gündür ek zam vermeyen Şahin Şerifoğulları’nın dünkü sosyal medya paylaşımları komedi olarak nitelendirildi.

BUNUN ADI KOMEDİ

14 Ocak 2022 tarihinden beri ücret ve sosyal haklarında toplu iş sözleşmesi ek protokolü ile artış yapılmasını talep eden Belediye Personeline zam vermeyen Şahin Şerifoğulları’nın özel bir banka tarafından verilecek promosyonu “Her zaman olduğu gibi çalışanlarımızın yanındayız” diye paylaşması kamuoyu tarafından komedi olarak nitelendirildi.

Enflasyonun yükselmesi, hayat pahalılığının artmasından dolayı oldukça zor koşullarda çalışan Elazığ Belediyesi personelleri Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan talep ettikleri ek zammı bugüne kadar alamadılar.

Sendika yetkilileri ile Hizmet İş Sendikası Kurucu ve Onursal Genel Başkanı AK Parti 22. 23. 24. Dönem Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin ısrarlı taleplerine bugüne kadar olumlu yanıt vermeyen ve personelinden ek zammı esirgeyen Şerifoğulları’nın bugünkü sosyal medya paylaşımları kamuoyu tarafından gülünç bulundu.

ADINI BİZ KOYAMADIK

Kendi personeline ek zam vermeyip özel bir banka tarafından verilen promosyonu “Her zaman olduğu gibi çalışanlarımızın yanındayız” diye paylaşım yapan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bu davranışının adını biz koyamadık.

SENDİKAYA RAĞMEN Mİ YAPILDI?

16.Mayıs.2022 tarihinde Hizmet-İş sendikası ve Elazığ Belediyesinde üyesi bulunan tüm memur sendikaları ile yapılan istişare toplantısının ardından “Banka promosyonları ile ilgili adımların Toplu iş sözleşmesinin ve memur personellerin alacağı 2022 yılı ikinci 6 aylık zam oranlarının belli olmasından atılması “ortak kararı alınmıştı.

NİYE ACELE EDİLDİ?

Personellerine 158 gündür ek zam vermeyen belediye Başkanı Şerifoğulları’nın sendika yetkilileri tarafından “toplu iş sözleşmelerinin imzalanmasından sonra yapılması personelin faydasına olacaktır” ortak kararının alınmasına rağmen süreci erkene almasının sebebi ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

YASAL BİR HAK HİMMETMİŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR

Kamu çalışanlarının maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon alması tüm kamu kurumlarının yaptığı rutin bir işlem ve belirli sürelerle tüm kurumlar bankaları davet ederek promosyon ihalesini yapmaktadır.

Bu durum ne Elazığ Belediyesine özel bir işlem ne de Elazığ Belediyesi’nin bu tür bir işlemi yapmama gibi bir hakkı var.

Devletin tüm kamu çalışanlarına sağladığı bir imkanı, Elazığ Belediye Başkanının özel bir gayreti, çalışması ya da başarısı gibi göstermek, çalışanlarına özel bir katkı sağlamış gibi paylaşım yapmak, çalışanların yasal haklarını himmet vermiş gibi lanse etmek bir kurumun ancak acizliğinin göstergesi olabilir.

Elazığ Belediyesi’nde daha önceki başkanlar döneminde de yapılan rutin bir uygulamanın sanki çok büyük bir başarıymış gibi gösterilmeye çalışılması aylardır ek zam alma mücadelesi veren Belediye personelleri tarafından da hayretle karşılandı.

ÇALIŞANLAR TOPLU SÖZLEŞMEYİ BEKLİYOR

158 gündür personellerine ek zam vermeyen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın toplu sözleşmede personellerini tatmin edecek miktarda zam verip vermeyeceği ise merakla bekleniyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin