SPOR
Giriş Tarihi : 24-01-2023 17:06   Güncelleme : 24-01-2023 17:19

İlimizi Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Liginde (TKBL) başarı ile temsil eden Elazığ Basketbol Spor Kulübü Yönetimi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla kendilerine randevu bile vermeyen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na sitem etti.

Elazığ Basketbol Spor Kulübü'nün sosyal medya paylaşımlarında şu ifadelere yer verildi:

Basketbol Kulübümüz geçtiğimiz sezon ilk kez mücadele ettiği Bölgesel Ligde şampiyon olarak ilimizi başarılı bir şekilde temsil ederek Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligine (TKBL) yükselmiştir.

Bütün zorluklara göğüs gererek Kulübümüz yeniden yapılanlarak TKBL'de ilimizi temsil edip Play-Off potasında bulunmaktadır.

Tamamen basketbolun içinden gelen profesyonel ve liyakatli spor adamları ve kadrolarla yönetilen Kulübümüz, bu süreçte şehirin yerel yöneticilerinden yeteri ilgiyi görmemektedir.

İlimizdeki diğer spor kulüplerine ve amatör branşlara, bireysel sporculara destek veren Sayın Belediye Başkanımızdan talep ettiğimiz randevulara bir türlü dönüş yapılmamıştır.

Geçtiğimiz hafta deplasman maçı için talep ettiğimiz EBUAŞ'A ait otobüs isteğimiz yetkililer tarafından kış lastiklerinin bulunmaması nedeniyle geri çevrilmiştir.

Sayın Belediye Başkanımızdan maddi olarak destekten, randevu vermemesinden Artık vazgeçtik!

Sayın Belediye Başkanımız iki sezondur ilimizde oynadığımız bir maçta bile salona gelmeyerek tek bir maçımızda tribünde yer almayarak manevi destek bile vermemiştir.

Sayın Belediye Başkanımızın ilimizdeki spor kulüplerine gözle görünür yapmış olduğu maddi ve manevi destekler, Kulübümüze yapılmayarak, Elazığ Basketbol Spor Kulübü Yönetimi tarafından açıklanması yapılamayacak bir şekilde bizleri hayrete düşürmektedir.

Sporun içinden gelen, spor kulüplerinin sıkıntılarını yakından bilen ve takip eden Sayın Belediye Başkanımızı Elazığ'da mücadele eden bütün spor kulüplerimize eşit şekilde davranmasını bekliyoruz.

Kulübümüzün sürdürülebilinir organizasyonun devamı için Elazığ Belediyesinden destek alamaması, kim ve kimler tarafından engellendiğinin ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz...

Elazığ Basketbol Spor Kulübü Yönetim Kurulu

AdminAdmin