GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2022 11:40   Güncelleme : 24-01-2022 11:40

ÇOBAN'DAN ÖNERİLER

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

ÇOBAN'DAN ÖNERİLER

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban,en az 100 bin insanımızın yerinden olduğu ilimizin hem ekonomik yapısı hem de sosyal hayatı çok büyük ölçüde olumsuz etkilendi. Devletimizin ve milletimizin kenetlenmesiyle acıların hafifletilmesi ve yaraların sarılması için çok büyük gayret gösterildiğini ifade eden Çoban, İyi kötü 25 bin civarında konut yapılarak büyük ölçüde teslim edildi ancak hala konteyner kentlerde yaşamın devam etmesi ve bu soğuk kış günlerinde bu alanlarda verilen yaşam mücadelesi tüm halkımızı üzmekte ve buralarda yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımız da konut ihtiyaçlarının çözümünü beklemektedirler dedi.

Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın isimleri sokak ve parklarda yaşatılmalıdır
Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın isimlerinin sokak ve parklarda yaşatılması için Belediye Meclisimizden bir çalışma başlatılmasını isteyen Hazarsam Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban; Belediyemizin Basın Müzesi olarak tanzim ettiği Harput’taki mekanda bir odanın yerel ve ulusal medya kuruluşlarında Elazığ depremiyle ilgili yayınlanan haberlerin görselleri ile fotoğrafların sergilenmesini önerdi.

AdminAdmin