SİYASET
Giriş Tarihi : 28-01-2023 12:21   Güncelleme : 28-01-2023 12:33

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un, beş yıllık vekillik döneminin toplamından daha fazla basın açıklamasını son bir haftada yapması, yeni dönem için bir kaygımı taşıyor yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Siyasal çevreler, “bu neyin telaşı böyle şehrin çok önemli sorunlarında sesi çıkmayan Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un hemen her konuda ard arda açıklama yapma gereği duyması kendi geleceği için endişe taşıdığı izlenimi veriyor” değerlendirmesinde bulundular.

14 MAYIS AÇIKLAMASI İLE BAŞLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler 14 Mayıs’ta yapılacak açıklamasının ardından çok geçmeden Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, şehrimizde geçmişten bugüne kadar yapılan bir çok hizmet ve yatırımla ilgili basın kuruluşlarına açıklama göndermeye başladı. 
Elazığ Milletvekili Metin Bulut hemen her gün bir konuda açıklama yaparak bir yandan hizmetleri kendilerinin yaptığı algısı oluşturmaya çalışırken bir yandan da şehrin gündeminde yer almayı hedefliyor.

STRATEJİK BİR HATA
14 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan seçim süreci neredeyse başlamışken MYKY Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı olan bir milletvekilinin aday adayı gibi her gün açıklama yapması stratejik bir hata olarak görülüyor. Siyasi çevreler Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un bu tür girişimlerle kendi geleceği açısından kaygı taşıdığı izlenimi oluşturduğunu ifade ediyorlar.
Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un adaylık kararının Cumhurbaşkanı tarafından verileceği bilinirken her gün bir açıklama yaparak gündeme gelmesi kamuoyu araştırmalarında kendisiyle ilgili memnuniyet düzeyini artırmayı da düşünüyor ise Elazığ seçmeninin bu konu da tavrının değişmesinin  olası olmadığı da belirtiliyor, 
YANLIŞ SEZGİ KURBANI OLMASIN!
Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un şehirde büyük eleştiri almasının nedenlerinden biri olarak görülen ve olayları önceden sezgisi ile bilinen danışmanının bu süreçte yine yanlış sezgilerinin sonucunda eleştirilerin kurbanı olduğu da yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin