SPOR
Giriş Tarihi : 22-12-2021 13:14   Güncelleme : 07-01-2022 11:41

Elazığspor Taraftarları “Elazığspor’un sahibi benim.Rahat olun transfer tahtasını da açacağız “diyerek açıklama yapan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan Elazığsporun kapalı olan transfer tahtasını açtırmasını bekliyor.

En son 31.Ocak.2019 tarihinde açılan ve o tarihten beri kapalı olan Elazığspor transfer tahtasının açılıp açılmayacağı merakla bekleniyor.

Elazığspor’un bulunduğu ligden Bal(Bölgesel Amatör Lig) ligine düşmemesi için acil transfer yapılması gerektiğini ifade eden spor otoriteleri transfer tahtasının bir an önce açılması gerektiği görüşünde birleşiyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda stadyumda taraftarlara “Elazığspor’un sahibi benim.Rahat olun transfer tahtasını da açacağız “diyerek tüm gözlerin üzerine çevrildiği belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın yapacağı hamleler merakla beklenirken geçtiğimiz süreçte yaşananlar yeşeren ümitlerin yavaş,yavaş yok olduğunu gösteriyor.

SERKAN ÇAYIR’IN BASIN TOPLANTISI

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın stadyumda yaptığı açıklamaların ardından bir basın toplantısı düzenleyen Elazığspor Kulübü Başkanı Serkan Çayır” Transfere engel borcumuz bugün itibariyle 42 milyon 203 bin 391 TL. Aralık ayının 20’sinde bir kongremiz olacak öncesinden bilinsin istedik. Kongre sonrası İstanbul’a gidip 5-6 gün boyunca tahta için girişimlerimiz olacak. Şahin Şerifoğulları başkanımız gerekli açıklamayı yaptı. Biz onun öncesinden de çalışmalarımızı başlatmıştık. İnşallah halledeceğiz. 53 dosyamız var hepsiyle görüşüyoruz” dedi.

ELAZIĞSPOR KONGRESİ

Elazığspor’da, yönetim kurulunun aldığı karar gereği Olağan Genel Kurul Pazartesi günü ilk oturumda gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurulda 185 üyenin 101’i hazır bulundu.Mülki amirlerin ve siyasilerin katılım sağlamadığı kongre sonrasında mevcut başkan Serkan Çayır yeniden Elazığspor başkanlığına seçildi.

Genel kurul sonrası delegelere hitap eden Elazığspor Kulüp Başkanı Serkan Çayır, kendisini başkanlık görevine seçen tüm delegelere teşekkür ederek, transfer tahtasını açabilmek için herşeyi yapacaklarını söyledi.

SPORDA VEFA GECESİ

Pazartesi günü Saat 17.00 de yapılan Elazığspor kongresine katılmayan Elazığspor’un sahibi belediye başkanı Şahin Şerifoğulları saat 18.30 da Elazığ sporunun emektar isimleri ile “Sporda Vefa Gecesi “programında bir araya geldi.Başkan Şerifoğulları burada yaptığı konuşmada”Çok net ifade etmek istiyorum; Eski yönetimlerin yanlış yönetmesinden dolayı bugün Elazığspor’un 60 milyonun üzerinde bir borcu bulunmakta. Bu borçtan ne Serkan Çayır başkan, ne ben, ne de siyasi parti başkanı, milletvekilleri mesul. Bu borçlardan tamamen eski yönetimler mesul. Transfer tahtasının açılmasına engel borç 42 milyonun üzerinde. Transfer yasağının kaldırılması bu şehrin asli sorumlulukları arasındadır. Biz Elazığ Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Eski günlere kavuşmak için şehrin tüm dinamiklerinin ortak hareket etmesi gerekmektedir” dedi.

BORÇ NE KADAR?

20.Aralık da Yapılan Kongrede açıklanan rakamlara göre Elazığspor’un Genel Borcu 79.383.997,31 TL. Transfere Engel Futbolcu Borçları 56.359.928,98 TL

(Bu rakamlar kur farkına göre değişmektedir.)

TAHTA BU DEFADA AÇILAMAYACAK GALİBA

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Elazığspor’un sahibi benim.Rahat olun transfer tahtasını da açacağız “açıklamasının ardından Elazığspor kulüp başkanı Serkan Çayır’ın borç miktarını açıkladığı basın toplantısı,Elazığsporun sahibi benim diyen Şerifoğulları’nın katılmadığı kongre ve vefa gecesinde Şerifoğulları’nın yaptığı konuşma sonrası ümitleri iyice kırılan taraftarlar “tahta bu defada açılamayacak galiba“diye üzüntülerini dile getiriyorlar.

41 GÜN SÜRE VAR

Transfer sezonunun kapanması için son tarih 31.Ocak.2022.Yani 41 günde transfer tahtasının açılması ve gerekli transferlerin yapılması gerekiyor.

TÜM GÖZLER BELEDİYE BAŞKANINDA

Sporun içinden geldiğini her ortamda ifade eden Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Elazığspor’un sahibi benim.Rahat olun transfer tahtasını da açacağız “söyleminin ardından transfer tahtasının açılması için gereken hamleleri bir an önce yapması gerektiğini ifade eden taraftarlar gecikilen her gün Elazığspor’un zararınadır.Yapılması gereken bellidir.Yapacak isimde bellidir.Ve vakit kaybedilmeden yapılmalıdır”diyerek görüşlerini bildirdiler.