SİYASET

DEĞİŞİMLE KAZANAN MİLLET OLACAK

Elazığ’da bir dizi temaslarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, öğretmenevi önünde vatandaşlara seslendi.Türkiye’nin değişiminde DEVA Partisinin aktif rol alacağını ifade eden Babacan, değişimle kazananın milletin olacağını söyledi.

DEĞİŞİMLE KAZANAN MİLLET OLACAK

Genel Başkan Babacan, “Türkiye’nin değişiminde DEVA Partisi asli aktör olacak. Hiç şüpheniz olmasın. Türkiye’nin devası gençler. Hep beraber çözeceğiz. Bu değişiminin kazanını bir telefon bile kendilerine lüks görünen gençler olacak. Kazanan evladına harçlık veremediği için sessiz sessiz ağlayan gençler olacak. Kazanan tarlasına gübre dökemeyen çiftçi olacak. Kazanan siftah yapamayan, elektrik faturasını ödeyemeyen evine çorba parası götüremeyen esnafımız olacak” dedi.
Tarıma ve hayvancılığa destek sağlayacaklarını kaydeden Babacan, sulama yatırımlarını ilk beş yılda tamamlayacaklarını vurguladı.

BABACAN: ÇİFTÇİMİZİN BORÇLARININ ÜZERİNDE BİRİKMİŞ FAİZLERİ SİLECEĞİZ

Genel Başkan Babacan, “Elazığ kadim bir şehrimiz. Büyük bir turizm potansiyeli var. Ama aynı zamanda Elazığ’ımız bir ticaret merkezimiz. Aynı zamanda Elazığ tarımı ile önemli bir şehrimiz. Çiftçimizin sırtındaki borç yükünü bir kenara indirmemiz gerekiyor. Yani çiftçimizin borçlarının üzerinde birikmiş faizleri sileceğiz. Rakamı donduracağız. 2 yıl ödemesiz uzun vadeye yayacağız. Çiftçimizin işinin döndürebilmesi içinde yeni finansman yaratacağız. Gübre maliyetinin yarısını biz karşılayacağız” dedi.
Elazığ’ın sorunlarına çözüm bulacaklarını ifade eden Babacan, projelerini tek tek anlattı.

BABACAN: YATIRIM DESTEĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Genel Başkan Babacan, “Elazığ’ın imar planı yapılaşma, trafik, ulaşım, kaldırım, otopark, park, bahçe ve benzeri sorunlarını çözüp bu güzel şehrimizi rahat yaşanıla bilinir şehir ve çevrecilik açısından güzel bir şehir haline getireceğiz. Bunu hükümetin ve yerel yönetimin daha iyi iş birliği ile yapacağız. İpek üreticiliğini, ceviz, badem bağcılığı destekleyeceğiz. Yöresel ürünlerde ilçe isimleri ile özleşecek bir şekilde markalaşma için teşvik yapacağız. Baskil ilçemizin kayısı, badem, dut üretiminde kendi başarı hikayesini ortaya koyması için her türlü üretim ve yatırım desteğini sağlayacağız. Başta Palu, Arıcak ve Alacakaya ilçeleri olmak üzere tüm dağ köylerinde besiciliği destekleyeceğiz. Balıkçılık Elazığ için çok önemli. Bu göl ile beraber. Gerekli destekleri sağlayacağız” dedi.
Babacan, Kuzey’in ve güneyin birbirine bağlanması amacıyla Pertek Köprüsünü inşa edeceklerini söyledi.

BABACAN: PERTEK KÖPRÜSÜNDEN BERABER GEÇECEĞİZ

Babacan, “Elazığ ile Pertek, Çemişgezek, Tunceli ve devamında Kuzeydoğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’i birbirine direkt olarak bağlayan bir köprü projesi var biliyorsunuz. Yıllardır gündemdedir ama adım yok. Biz Pazar günü dönüşte o güzergahtan döneceğiz ve oradan feribot ile geçeceğiz. İnşallah hep beraber Allah kısmet ederse Pertek Köprüsünden beraber geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AdminAdmin