SİYASET

Deva Partisi Ağın İlçe Başkanı Çiğdem Akyol'un basın açıklaması

Deva Partisi Ağın İlçe Başkanı Çiğdem Akyol ;Ağın’a yapılması planlanan sosyal konut sayısının azaltılması ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

Deva Partisi Ağın İlçe Başkanı Çiğdem Akyol'un basın açıklaması

Akyol açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Eylül tarihinde yapılan açıklama ile tüm ülke genelinde 250.000 adet sosyal konut yapılacağı duyurulmuştur. Bu kapsamda Elazığ’da toplam 1651 adet konut yapılacağı ve bu konutların da 200 adetinin Ağın’a yapılacağı ilan edilmiştir. Ağın uzun süre sonra ilk defa ciddi bir yatırım ile karşı karşıya kalacak olması sebebiyle Ağın’da ciddi bir heyecan oluşmuştur. Yapılacak TOKİ konutları ile Ağın’ın en büyük problemlerinden olan konut sorunu çözülecek ve gerek Ağınlı hemşerilerimiz hem de Ağın’da görevli kamu personellerinin konut sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacaktı.

İlçemiz belediye başkanı ve hatta MHP İl Başkanı bu konuda açıklama yapmış ve Ağın’a hayırlı olmasını dilemişlerdir. Ancak TOKİ’nin ilçelere kaçar adet konut yapılacağını açıklaması sonrası Elazığ’da konut yapılmayacak ilçelerin bulunması sebebiyle bir kamuoyu baskı oluşturulmuştur. Bu dönemde özellikle Ağın’a verilen 200 adet konutun çok olduğu, bunun başka ilçelere verilmesi gerektiği yönünde de bir takım beyanatlar verilmiştir.

Ve ne yazık ki bu konuda da başarılı olunmuş ve Ağın’a yapılması planlanan konut sayısı sessiz sedasız ve hiçbir gerekçe gösterilmeden 200’den 120’ye düşürülmüş, Bakanlık tarafından Ağın’a tahsis edilen 80 konutun başka bir ilçeye yapılacağını müjde(!) olarak AKP Elazığ Milletvekili Sermin Balık sosyal medya hesabından duyurmuştur. Bir milletvekilinden müjde olarak beklentimiz Elazığ’a tahsis edilen konut sayısını artırmak iken bir ilçeye tahsis edileni alıp diğer ilçeye verilmesini sağlamak müjde değildir. Burada önemle belirtmek isteriz ki elazığın tüm ilçelerine aynı sayıda konut yapılması hepimizi ziyadesi ile mutlu edecektir. Çünkü biz Deva Partisi olarak Elazığ’ı bir bütün olarak görmekte ve bu şekilde davranmaktayız. Bir ilçemize yapılan yatırım hepimizi mutlu edecektir. Ancak burada ifade ettiğimiz üzere başka ilçemize ekstra konut tahsisi yaptırmak yerine Ağın’a tahsis edilen konutların alınması biz Ağınlıları üzmüştür.

Ağın’a yapılması planlanan 200 adet konutun heyecanı ilçede hüküm sürdüğü bir dönemde, ilçe sakinlerinden de ciddi başvuru varken ve daha başvuru dönemi içinde hangi sebeple ve neden dolayı Ağın’dan 80 adet konutun alındığının hesabını soracak olan Elazığ vekili maalesef bunu müjde olarak duyurmuştur. Sayın vekile hatırlatmak isteriz ki Ağın, Elazığ’ın ilçesi ve siz Ağın’ın ve Ağın’lıların da vekilisiniz. Ancak sayın vekil bunu unutmuş olacak ki Ağın’ın aleyhine olan bir durumu müjde olarak duyurmuştur. Ancak ne Ağın ne de Ağınlı bu durumu unutmayacak. Tıpkı eski Başbakan Binali Yıldırım’ın Ağın’a 10 yataklı hastane sözü gibi!

Şimdi buradan sayın vekile 2 adet soru soruyoruz; Başka ilçeye müjde veren sayın vekilin Ağın’a ve Ağınlıya bir diyeceği var mıdır? Elazığ vekili olmasına rağmen Ağın’a tahsis edilen 80 adet konutun hangi sebeple bir başka ilçeye verilmesine aracılık ettiniz?

Biz Deva Partisi olarak Ağın’da henüz yeni teşkilatlanmaktayız. Ancak bilinsin ki bundan sonra Ağın’ın ve Ağınlı’nın tüm sorunlarına ses çıkartacak ve haklarını sonuna kadar savunacağız.

AdminAdmin