SPOR
Giriş Tarihi : 08-06-2021 09:21   Güncelleme : 08-06-2021 09:21

EFSANE GERİ DÖNÜYOR

Fırat Üniversitesi BAL liginde mücadele edecek, Türkiye’de tek Üniversite kulübü

EFSANE GERİ DÖNÜYOR

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek, Türkiye’de tek Üniversite kulübü olan Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü BAL liginde iddalı.

1996-1997 sezonunda 3. Lig'e yükselen kulüp, 1997,1998 sezon sonunda, 3. Lig 3. Grup'ta şampiyon olmuştu. Türkiye liglerinde bu lige çıkmayı başarabilen, ilk ve tek üniversite takımı olarak tarihinde ilk kez 2. Lig'e yükselmişti.

2020-2021 Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek temsilcilerimizden Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü BAL ligine katılacak ve grubunda zirve mücadelesi verecek.

Kovancılarspor ve Yolspor kulüplerinin lige katılmama kararı almalarının ardından Elazığ ilinin tek temsilcisi konumunda bulunan Fırat Üniversitesi, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre 4.Bölge 6.Grup’ta mücadele edecek.

Toplamda 3 takımın mücadele edeceği 4.Bölge 6.Grup’ta Mediline Fırat Üniversitesi’nin yanı sıra Bingöl Karlıova Yıldırımspor ve Erzincan Ulalarspor yer alacak.

Çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak olan BAL Ligi’nde Fırat Üniversitesi 9 Haziran Çarşamba günü deplasmanda Erzincan Ulalarspor ile karşılaşacak

Bölgesel Amatör Lige Erzincan deplasmanından galibiyet hedeflediklerini belirten Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Doç.Dr. Eyyüp Yıldırım, 9 transfer yaptık, hedefimizi 3.lig olarak belirledik. Bu ligde Elazığı’mızı ve Üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.