YEREL

ELAZIĞ BELEDİYESİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ Mİ ALACAK?

Elazığ Belediyesi’nin yeni kurdurduğu Ebuaş Özel Güvenlik Ve Koruma Hizmetleri Ltd.Şti. üzerinden en az 100 personel almayı planladığı iddia edildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ Mİ ALACAK?

Elazığ Belediyesi’nin şirketi EBUAŞ’ın ikinci bir güvenlik şirketi kurması belediyenin güvenlik görevlisi almak için böyle bir adım attığı şeklinde yorumlandı.

Zarar ettiği gerekçesiyle Şerifoğulları döneminde sermayesi 115 milyona çıkarılan EBUAŞ’ın mevcut bir güvenlik şirketi varken ikinci bir güvenlik şirketi kurmasının gerçek nedeni ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

İLK ŞİRKET STS

Mücahit Yanılmaz döneminde kurulan Sts Saygı Teminat Sadakat Özel Güvenlik Ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti.bir müddet Elazığ Belediyesi’nin güvenlik işlerini yürütmüştü.

İKİNCİ ŞİRKET YENİ KURULDU

27.06.2022 Tarihinde 1 milyon tl sermaye ile kurulan EBUAŞ ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. EBUAŞ’ın hissedarı olduğu ikinci güvenlik ve özel koruma şirketi oldu.Yeni şirketin tek hissedarı EBUAŞ Ulaşım,turizm,tekstil,madencilik,inşaat ve taahhüt üretim pazarlama ticaret sanayi A.Ş.Şirketi temsile ise EBUAŞ Genel Müdürü Nazım Göktekin yetkili tayin edildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ Mİ ALACAK?

Göreve geldiğinden itibaren EBUAŞ ve BELPER üzerinden yüzlerce personel alımı gerçekleştiren Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın yeni personel alımları yapmak üzere böyle bir şirket kurdurduğu iddia ediliyor.

Şerifoğulları yönetiminin 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Ek 20.sini baz alarak personele dayalı hizmet ihalesi yapmadan bu kapsamdaki ihtiyaçlarını yeni kurdukları belediye şirketi üzerinden yapmayı planladıkları iddia edildi.

İddialara göre Belediye yönetimi Ebuaş Özel Güvenlik Ve Koruma Hizmetleri Ltd.Şti. üzerinden en az 100 personel almayı düşünüyor.

İLK ŞİRKET SIKINTILI MI?

Ebuaş bünyesinde bulunan Sts Saygı Teminat Sadakat Özel Güvenlik Ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. varken yeni bir özel güvenlik ve koruma hizmetleri şirketinin kurulması ilk şirketle ilgili problem olabileceği şeklinde yorumlandı.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin