YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 12:15   Güncelleme : 24-08-2021 12:36

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN SKANDAL

Park ve yeşil alanlar imara açılarak ihale ile satılıyor

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN SKANDAL

Elazığ Belediyesi önceki gün yaptığı açıklama ile 11 arsayı satışa çıkardığını duyurdu.

Satışa çıkarılan arsaların detaylı ada parselleri sorgulandığında ise tam bir skandal ortaya çıktı. Elazığ Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bazı park ve yeşil alanları imara açarak satışa çıkardığı görüldü.

BADEM PARK İMARA AÇILARAK SATILIYOR

Elazığ Belediyesi tarafından imara açılarak satılan parklardan biri Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Badem Park.

Satış ilanında Ada 5776, Parsel 2 şeklinde belirtilen bu park 5.740 metrekarelik arsa olarak 11.480.520 Tl muhammen bedelle satışa çıkarılmış durumda.

Elazığ Belediyesi tarafından satışa çıkarılan tek park burası değil.

 

ŞEHİT POLİS FARUK DEMİR PARKI’DA SATILIYOR

Yeşilkent Çarşamba Pazar’ının kurulduğu alanın yanında yer alan parkın bir kısmı da imara açılarak satılıyor.

Satış ilanında 5773 ada, 1 parsel şeklinde belirtilen 2.702 metrekare alan 4.999.569 TL muhammen bedelle satışa çıkarılmış.

Yine aynı bölgede Yeşilkent Fatih Ahmet Camii’nin önünde yer alan yeşil alan da satılıyor. Satış ilanında 5772 ada, 1 parsel şeklinde satışa sunulan 5.545 metrekarelik arsanın bir bölümü de yeşil alan içerisine yer alıyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın her fırsatta övgüyle bahsettiği imar planından park ve yeşil alanların imara açıldığının fark edilmesi büyük bir şaşkınlıkla karşılanırken, Belediye Meclis üyelerinin de bu imar planına hangi gerekçeyle oy verdikleri de tartışılmaya başlandı.

İMAR PLANINDA YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILMIŞ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları döneminde yapılan ve kendisinin her fırsatta övgüyle bahsettiği 2019 imar planındaki değişiklikler nedeniyle geri çekmelerdeki adaletsizlikten dolayı onbinlerce insan mağdur edilmişken bu planla Belediyenin yeşil alanları da imara açtığı ortaya çıkmış oldu.

ELAZIĞ BETON ŞEHİR OLUYOR

Şehir merkezinde oldukça sınırlı olan yeşil alanların Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları tarafından imara açılarak satılması Elazığ beton şehir haline geliyor yorumlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.

ŞERİFOĞULLARI, CUMHURBAŞKANINI DİNLEMİYOR MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehirlerde yeşil alanın artırılması talimatlarına rağmen Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın yeşil alanları satması Cumhurbaşkanını da dinlemediği şeklinde yorumlanıyor.