YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 10:50   Güncelleme : 25-08-2021 10:55

ELAZIĞ İÇİN MODEL BİR YÖNETİCİ

“PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ”

ELAZIĞ İÇİN MODEL BİR YÖNETİCİ

Elazığ’ın yaşadığı kronik sorunların çözümü ancak hizmet merkezli çalışan, geleceğe dair hesaplar yapmayan, samimi ve tevazu sahibi yöneticiler ile mümkün görülüyor.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yönetim anlayışıyla şehirde model olabilecek, kentin makus talihini yenebilecek profili ile her kesimden takdir görüyor, her kesimin beğenisini kazanıyor.

Elazığ’da uzun yıllar akademisyen olarak görev yaptığı İçin aslında şehrin sosyolojini iyi bildiğini uygulamaları ile ortaya koyuyor.

Klasik yöneticilik yapmaktansa Fırat Üniversitesi’nin gelişimi ve büyümesi için gayret ediyor. Bu gayretlerinde şehrin valisi ile ticaret odası ile milletvekilleri ile birlikte hareket ederek, ortak akıl uygulamasının en güzel örneklerini gösteriyor.

Şehrin gelişimi ve kalkınması için Fırat Üniversitesi’ne rakip olabilecek ikinci yarıda üniversitenin de alt yapısını hazırlayarak kendi geleceğine değil şehrin geleceğine iz bırakmanın düşüncesini taşıyor.

Bir yıllık bir süre içerisinde yaptığı çok önemli hizmetlerden daha önemlisi zihniyet değişimi ile daha dikkat çekiyor.

Hizmetlerle PR yapmak yerine mütevazı duruşu ile daha çok konuşuluyor.

Bir yöneticinin mütevazi duruşunun ne kadar önemli olduğu tam da bu dönemde ne kadar önemli olduğunu adeta her kesime ders niteliğindedir.

Rektör Hoca’nın kişilik özelliklerinin bir yansıması olan bu durum gözlemcilerin dikkatini çekiyor.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın yönetim anlayışı ve kişisel duruşu bu şehirde hakim olursa işte o zaman kim tutar Elazığ’ı.

Yoksa işimiz gerçekten zor.