YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2021 10:03   Güncelleme : 04-08-2021 10:16

ELAZIĞ KERBELA MI OLUYOR ?

Vatandaşlar Sosyal Medyada Su Kesintilerine Tepki Gösteriyor

ELAZIĞ KERBELA MI OLUYOR ?

Elazığ’ın kronik sorunlarını çözme yönünde hiçbir irade ortaya koyamayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, temel belediyecilik hizmetlerinden olan içme suyunu da şehre düzenli ve kesintisiz bir şekilde veremeyince vatandaşlar tepkilerini sosyal medyada dile getiriyorlar.

ALTYAPI YENİLENMEYİNCE HAMZA BEY BARAJI FAYDA SAĞLAMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Elazığ’ın içme suyu sorunu çözmek amacıyla yapılan Hamza Bey Barajı tamamlanmasına rağmen belediyenin alt yapı çalışmalarını yapmamasından dolayı yaşanan su kesintileri vatandaşı canından bezdirdi.

SU KESİNTİLERİ DAHA DA ARTTI

Elazığ’da özellikle son aylarda yoğunluğu daha da artan su kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar sosyal medyada veryansın ediyorlar.

VATANDAŞTAN BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ

Sosyal medya üzerinden Şahin Şerifoğulları ile Elazığ Belediyesi’ni etiketleyen vatandaşlar su kesintilerinden duydukları tepkiyi ve rahatsızlıkları dile getiriyorlar.

İşte hemen her gün yapılan paylaşımlardan bazıları:

Habip Yaşar:Cumhuriyet mah. kaç gündür sularımız akışını değiştirdi.Gece yarısı akmaya, Gündüzleri kesilmeye başladı.Elazığ her konuda olduğu gibi çözüm yerine sorun üretmeyi başarıyor.Kaderimiz Elazığlı olmakmış.

Hakan Aslan:Elazig doğukent mahallesinde aylardır su sorunununa bi çözüm bulunamadı gitti surekli su kesiliyor.

Çetin Ergün:Bıktık be her ay bazen ayda birden çok kez su kesintisi hem de 8 gibi saçma sapan saatlerde. Su arızayı arıyorsun ne zaman gelecek diye soruyorsun ona göre plan yapıyorsun 4 saat sonra bakıyorsun ki saatlerce uzatmışlar süreyi.

Mehmet Aydın;Sayın başkan şu sıcakta özellikle pandemi döneminde musluktan su akmıyor. Her sene her aynı şey. Belki sizin suyunuz aktığı için problem olmuyor ama biz sade vatandaşlar elimizi yüzümüzü yıkayacak su bulamıyoruz.

Suna Yaman:Aman evlerde su yok en iyisi eğlenelim.Muhteşem hizmet anlayışı....

Fatih Ersoy;Başkanım bayram tebriği ve güzel temennileriniz için teşekkür ederiz lakin yaklaşık 3 aydır Sürsürü mahallesi Kuğulu sokak mevkinde sularımız akmıyor bayram gibi Aziz mübarek günde bu durum allahtan revamıdır bu konuda yardımınızı rica ediyoruz.