YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 10:37   Güncelleme : 14-08-2021 10:37

ELAZIĞ OSB DURMAK BİLMİYOR

Organize Sanayi Bölgesi, Yazıkonak ve Yurtbaşı yolunda aydınlatma ve kaldırım çalışması yapıldı.Elazığ Osb Tekstilkent Projesinde Altyapı Çalışmaları başladı.

ELAZIĞ OSB DURMAK BİLMİYOR

OSB, YAZIKONAK ve YURTBAŞI YOLUNDA AYDINLATMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Organize Sanayi Bölgesi, Yazıkonak ve Yurtbaşı yolunda aydınlatma ve kaldırım çalışması yapıldı. OSB, Yazıkonak ve Yurtbaşı belediyelerinin birlikte yapmış oldukları çalışmayla ilgili OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk değerlendirmelerde bulundu. Öztürk “Çok uzun zamandan beridir planlamış olduğumuz aydınlatma ve kaldırım çalışmasını Yazıkonak ve Yurtbaşı Belediyelerimiz ile birlikte hareket ederek tamamlamış olduk. Her geçen gün ülkemize daha da bir katma değer katan Elazığ Organize Sanayi Bölgemiz ulaşımı oldukça kolay ve rahat bir konumdadır. Bölgenin lokomotifi olan Elazığ OSB ülkemizde örnek gösterilen OSB’ler arasındadır. Son zamanlarda yapılan yatırım ile birlikte OSB’de ki istihdam sayılarımız oldukça arttı. Bununla beraber de OSB’den yapılan ihracaat rakamları da yükseliş gösterdi. Sanayiclerimizin yapmış oldukları malzeme taşımalarında kullanmış oldukları yol güzergahında özellikle de geceleri rahat edebilmeleri için Yazıkonak ve Yurtbaşı belediyelerimiz ile birlikte hareket ederek aydınlatma ve kaldırım çalışmasını tamamladık. Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ELAZIĞ OSB TEKSTİLKENT PROJESİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Elazığ OSB Tekstilkent projesinin altyapı ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlandı. Konu ile alakalı olarak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk açıklamalarda bulundu. Öztürk “Elazığ OSB Tekstil-Endüstri Park (5/2 Kampüsü) Projesi” T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezleri Destek Programı kapsamında, Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın evsahipliğinde fizibilitesi hazırlanarak Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılında kabul edilmiş ve proje bütçesi 10.000.000,00 TL hibe 2.500.000 TL eş finansman olarak EOSB tarafından karşılanmaktadır. Elazığ OSB Tekstil-Endüstri Park (5/2 Kampüsü) tüm alt-yapı hizmetlerinin tamamlanması amacıyla, 450 dönüm arazide 37 adet sanayi parseli ve 1 adet idari-sosyal tesis-ortak kullanım alanlarının mevcut plan dâhilinde imar-parsel konumlandırması ve geliştirilmesi 45 aylık proje süresinde tamamlanacaktır. Proje saha uygulamaları süratle devam etmekte olup proje süresi öncesinde bitmesi planlanmaktadır.

Projemiz istihdam, üretim, marka, pazar hareketliliği ve yeni yaşam alanları sağlayacaktır

Elazığ ilimiz 4. Bölge teşviklerinden faydalanmakta iken Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Elazığ Organize Sanayi Bölgemiz 6. Bölge teşvikleri kapsamında değerlendirilmesiyle birlikte yakalanan yatırım avantajı son dönemde yeni büyük ölçekli yatırımlar için bölgemize ciddi yatırım talepleri kazandırmıştır. Tam bu noktada şehrimizin karar verici kurum ve kuruluşları ile yapılan görüşmeler İstihdam-Sürekli Büyüme-Katma değeri yüksek-İhracat-İnovasyon-Entegre Tesisler- Kümelenme potansiyeli yüksek-Fason üretimden ziyade kendi marka değerine sahip öncelikli sektörlerin bölgemize kazandırılması doğrultusunda hareket edilmesi gerekliliği vurgulanmış ve Tekstil ve hazır giyim sektörü bahsi geçen kriterleri tam anlamıyla karşıladığı kabul görmüştür. Mevcut Tekstil ve hazır giyim odaklı sanayi kuruluşlarına ilave olarak 5/2 Kampüsünde yeni kurulacak olan Tekstil- Endüstri Parkı, bölgede büyük bir istihdam, üretim, marka, pazar hareketliliği ve yeni yaşam alanları sağlayacak olması yönünden içinde bulunduğumuz bu zor süreçte hedeflerimize doğru atmış olduğumuz en doğru adım olduğuna inanıyoruz” dedi.