GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 00:19   Güncelleme : 25-04-2021 00:46

ELAZIĞ TEK VÜCUT

ABD Başkanı Joe Biden 1915 olayları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamaya Elazığ'dan tepkiler peşpeşe geldi.

ELAZIĞ TEK VÜCUT

 ABD Başkanı Joe Biden 1915 olayları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamaya Elazığ'dan tepkiler peşpeşe geldi.

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ METİN BULUT

“Tarihi olmayan bir ülkenin hakkımızda dile getirdiği açıklamalar yok hükmündedir! Aslı olmayan bu açıklamayı şiddetle reddediyoruz” 

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ Z.TOLGA AĞAR

“ABD Başkanı’nın #1915Olayları ile ilgili soykırım iftirasını şiddetle kınıyorum. Soykırım yalanı aziz milletimize atılmış büyük bir iftiradır. Biden’ın sözleri bizim nazarımızda yok hükmündedir” 

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ SERMİN BALIK

“Batı medeniyeti, dünyaya sömürgecilikten başka birşey vadetmemiş; sadece savaş, zulüm ve baskı amaçlamıştır. Tarihi boyunca mazlumlara ensar olan Milletimizin şanlı tarihine çamur atmak isteyenlerin mesnetsiz 'soykırım' ifadesini şiddetle kınıyorum” 

 AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ 

“Siyasi beklentileri uğruna, tarihi ve hukuku hiçe sayarak, kendi geçmiş tarihine bakmadan ve utanmadan, ABD Başkanı Biden'ın #1915Olayları ile ilgili Türkiye için yok hükmünde olan açıklamasını, kesinlikle kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz”

CHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL

Parti Sözcümüz Faik Öztrak:"1915'te yaşanan acı olayları'soykırım'olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir.Ülkemizi töhmet altında bırakan açıklamaları esefle karşılıyoruz"

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

Tarihi soykırımlarla dolu olanların, bizim geçmişimizden öğrenecekleri tek şey barış, kardeşlik ve insanlıktır!

Soykırım görmek istiyorsanız, kendi tarihinize bakmanız yeterli..!

FIRAT FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

 “Sözde Ermeni soykırımı iftirası bilimsel ve hukuki hiçbir dayanağı olmayan, tarihi gerçeklere aykırı aleni bir yalandır. 1915 olayları ile ilgili kirli siyasi hesap peşinde koşanların, tarihi gerçekleri çarpıtarak kin, nefret ve nifak tohumları ekme yönündeki açık bir gayret içerisinde olmalarını şiddetle kınıyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şanlı tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. 1915 olaylarıyla ilgili yapılan talihsiz açıklamayı tümüyle reddediyoruz” 

ELAZIĞ TSO BAŞKANI ASİLHAN ARSLAN

“ABD Başkanı'nın 24 Nisan tarihinde yaptığı 1915 olaylarına dair açıklamayı Elazığ iş dünyası olarak kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde telin ediyoruz” 

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ŞERAFETTİN YILDIRIM

Bize göre bu mesele tarihçilerin ve bilim insanlarının tartışması gereken bir konudur. Sn Cumhurbaşkanımızın arşivlerin araştırmacılara açılması ve tarihçilerin vereceği karara uyalım çağrısı da ortadadır. Biden açıklaması tarihsel dayanağı olmayan bir açıklamadır.

Bu açıklama, Türk-Amerikan ilişkilerini sabote etmeye çalışan çevrelere destek veren bir açıklama olmuştur.

Bu açıklamayı şiddetle reddediyoruz, şiddetle kınıyoruz.

MHP ELAZIĞ İL BAŞKANI SEMİH IŞIKVER

“Tarihi olmayan devlet ABD.. Olmayan tarihini dahi soykırımlarla süsleyen bezeyen devlet Amerika.. Dünya Sultan Süleyman’a kalmadı, sana da kalmaz. Kalmayacak” 

İYİ PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANI MEVLÜT OR

 “Türk Milletinin Tarihinde SOYKIRIM yoktur. Ne Mutlu Türküm Diyene” 

DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI MEHMET KANGAL

“Şanlı tarihimizde hiçbir zaman zulüm olmadığı gibi, soykırım da yoktur. Bu Aziz Millete iftira atmaya çalışanlar, kendi karanlık tarihlerini unutmasınlar!”