EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-05-2021 20:56   Güncelleme : 20-05-2021 21:28

ELAZIĞ'A GÜZEL BİR KAZANIM SAĞLAYACAĞIZ

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyetini kabul etti. Programa ETSO Başkanı Asilhan Arslan'da katıldı.

ELAZIĞ'A GÜZEL BİR KAZANIM SAĞLAYACAĞIZ

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyetini kabul etti.​

Kabulde; Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Omuraliyev, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Konukoğlu da hazır bulundu. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kırgızistan ziyaretini değerlendirdi.

 KÜLTÜREL AKTİVİTEYİ İKİ ÜLKENİN YAPMASINI SON DERECE ÖNEMSİYORUZ
Programın detayları hakkında açıklamalarda bulunan ETSO Başkanı Asilhan Arslan, “Bizler ata topraklarımızla hem ticari hem siyasi hem iktisadi hem de kültürel tüm faaliyetlerimizi arttırarak devam etmek istiyoruz. Elazığ’la Kırgızistan’ın Hazar Şiir Akşamları etkinliği uzun yıllar devam etti, yapıldı. O kültürel bağı hem korumak hem güçlendirmek adına geçmişte birçok etkinlik yapıldı. Biz yeniden Hazar Şiir Akşamları’nın düzenlenmesini ve birlikte kültürel aktiviteyi iki ülkenin yapmasını son derece önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ’A İNŞALLAH GÜZEL BİR KAZANIM SAĞLAYACAĞIZ
Görüşmelerin Elazığ için önemli bir çıktısı olacak müjdesini de veren Başkan Arslan, “Gerçekten Elazığ adına da Elazığ iş dünyası adına birçok açılımın yapılabileceği Türk Dili konuşan altı devlette üst düzey temsil kabiliyetine sahibiz. Ve onlarla olabilecek tüm ticari münasebetlerde bizler Türk konseyi genel sekreterliğiyle birlikte her türlü görüşmeleri yapmaya hazırız.

Önümüzdeki günlerde bu ülkelerle alakalı tüm yatırım alanlarını pandeminin sonlanmasıyla birlikte Elazığ’da kendi içimizde bir iş formu düzenleyerek bunları tüm Elazığ iş dünyasıyla paylaşacağım ve karşılıklı iş münasebetlerinin geliştirilmesine vesile olmaya çalışacağım. Tabi bu görüşmelerin bir önemli çıktısı daha olacak. Onu da müjde niteliğinde önümüzdeki günlerde Elazığ iş dünyasıyla paylaşacağız. Resmi yazışmalar, prosedürler bittikten sonra onu paylaşacağız. Şimdiden paylaşmayalım ama güzel de bir müjdemiz olacak Elazığ’a. Elazığ’ımıza inşallah güzel bir kazanım sağlayacağız. Yine tabi ki zor bir dönemden geçiyoruz ama bu zor dönemleri aşmak da bizlerin elinde” şeklinde konuştu.