YEREL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 10:25   Güncelleme : 27-10-2021 10:25

ELAZIĞ’A MUHALEFET DE SAHİP ÇIKMIYOR

Elazığ iki yıla yakındır depremden kaynaklı sorunlarla mücadele ederken, şehirde her gün su kesintisi yaşanırken, Uluova suya hasretken,insanlar yoksulluk ile mücadele ederken ve daha birçok sorun çözüm beklerken Elazığ’da muhalefet partilerinin sorunları gündeme taşımak bir yana sessizliği şehrin geleceği adına insanları daha da umutsuz ediyor.

ELAZIĞ’A MUHALEFET DE SAHİP ÇIKMIYOR

MUHALEFETİN SESSİZLİĞİ VATANDAŞLARI UMUTSUZ EDİYOR

Bir çok sorunu çözüme kavuşturulması beklenen Elazığ’da muhalefetin sessizliği ve etkili muhalefet yapamaması muhalefet de Elazığ’a sahip çıkmıyor değerlendirmelerinin yapılmasına neden oluyor.

Ak Partili siyasetçilerin şehirde yaşanan sorunlara karşı duyarsız tavırlarının muhalefet cephesinde de görüldüğünü ifade eden vatandaşlar Allah Elazığ’a sahip çıksın değerlendirmesi yapıyorlar.

CHP’NİN YENİ BAŞKANI İŞE POLEMİKLE BAŞLADI

CHP Elazığ İl Başkanlığına önceki hafta seçilen Coşkun Çağlar Duran, Gürsel Erol’un siyaset tarzı gibi kentin sorunlarını gündeme taşımak yerine gereksiz polemiklere girerek, il başkanlığında ki tarzını da ortaya koydu.

Vatandaşın derdiyle dertlenmek yerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu savunmasına giren Duran, kamuoyunda ki ilk değerlendirmesine eksi not alarak başladı.

İYİ PARTİ, ELAZIĞ’DA İYİ DEĞİL

Türkiye’de siyasal gündemi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener belirlerken, Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ise kayıplarda.

Şehirde vatandaşın birçok konuda yaşadığı mağduriyetler her geçen gün büyürken İyi Parti İl Başkanı Mevlüt Or, gerçekleştirdiği bir kaç ziyaret dışında ne sorunlara çözüm önerisi getirebilmekte ne de sorunları kentin gündemine taşıyabilmekte. Vatandaşlar, İyi Parti’nin Türkiye’deki yükselişine bakarak İyi Parti Elazığ’da İyi değil değerlendirmesini yapıyorlar.

DEVA GEZİYOR AMA DERTLERE DEVA DEĞİL

Deva Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal, İl Başkanlığına atanmasının ardından hızlı bir başlangıç yaparak hemen her gün ziyaretler gerçekleştirip, vatandaşları dinledi. Ancak, bu ziyaretler hem son dönemde yavaşladı hem de ziyaretlerin dertlere derman olmadığı görüldü. Kangal’a sorunlarını aktaran vatandaşların bu sorunların şehir gündemine taşınarak çözümler üretilmesi beklentisi karşılanmadı.

SAADET, ÖZGÜL AĞIRLIĞINI KAYBEDİYOR

Elazığ siyasetinde her zaman özgül ağırlığı bulunan Saadet Partisi son dönemde vasat kalmasından dolayı bu özelliğini kaybetmiş görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda özellikle İl Divan Toplantıları ile şehrin gündemimi belirleyen, şehirdeki birçok sorunu gündeme taşıyarak çözümüne öncü olan Saadet Partisi, İl Başkanı Abdullah Akın döneminde iyice içine kapandı. Temel Karamollaoğlu’nun ülke siyasetindeki ağırlığı Elazığ’da pek görülmüyor.

YENİDEN REFAH KAYIPLARI OYNUYOR

Ülke genelinde çıkış trendi yakalayan Yeniden Refah Partisi Elazığ’da aynı çıkışı gösteremiyor.İl Başkanı Erhan Karakuş, bir çıkıp bir kaybolan siyasetçi görümüyle kendisine duyulan güveni kaybetmeye başladı. Zaman zaman yaptığı çıkışlarla dikkat çeken Karakuş, istikrarlı bir siyasal çalışma