GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 20:48

ELAZIĞ’DA SUYA BÜYÜK ZAM

Elazığ Belediyesi Kasım Ayı meclis toplantıları başladı. Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında yapılan toplantıda, Elazığ'da suya zam yapılması kararlaştırıldı.

ELAZIĞ’DA SUYA BÜYÜK ZAM

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları suya son dönemlerin en büyük zammını yaptı. Elazığ Belediye Meclisi toplantısında alınan kararla konut ve işyerlerinde kullanılan suya % 40 oranında zam yapıldı.

Belediye Meclisinde oy çokluğu ile alınan kararla meskenlerde 20 metreküpe kadar olan tüketimlerde 2 lira 31 kuruş olan su 3 lira 23 kuruşa çıkarıldı. Ticarethanelerde ise 30 metreküpe kadar olan tüketimlerde 5 lira 56 kuruş olan su ücreti ise 7 lira 78 kuruşa yükseldi.

Elazığ’da su fiyatlarına yapılan yüzde 40’lık zam son dönemlerin en yüksek su zammı olarak kayıtlara geçti.Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da son dönemde suya en yüksek oranda zam yapan belediye başkanı oldu.

ANKARA’DA % 50 İNDİRİM YAPILMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi geçtiğimiz günlerde Ak Partili ve MHP’li Meclis üyelerinin önerisi ile su fiyatlarında % 50 indirime gitmişti.

YAZ BOYU SU KESİNTİLERİ YAŞANMIŞTI

Elazığ Belediyesi suya yüzde 40 zam yaparken yaz boyu yaşanan su kesintileri ile vatandaşları canından bezdirmişti.

Şehir genelinde vatandaşların suyunun kesintisiz bir şekilde akmasını sağlayamayan Elazığ Belediyesi suya zam yaparak vatandaşların zor döneminde bir giderini daha artırmış oldu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Elazığ Belediyesi’nin suya yaptığı zam vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü.Vatandaşlar tepkilerini Sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin