YEREL
Giriş Tarihi : 16-10-2021 12:33   Güncelleme : 16-10-2021 12:33

ELYSIUM PARK AVM AÇILDI

Tetiş Yapı'nın Elazığ'a kazandırdığı bölgenin en büyük alışveriş merkezi ELYSIUM Park AVM'nin halka açılış töreni gerçekleştirildi.

ELYSIUM PARK AVM AÇILDI

Elazığ - Malatya karayolu, Çayda Çıra kavşağı mevkiinde inşa edilen ve muhteşem mimarisi ile göz kamaştıran ELYSIUM Park AVM'nin açılışına Elazığ Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu, Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan,İl Müftüsü Selami Aydın, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Dualarla açılış kurdelası kesilen ELYSIUM Park AVM resmen hizmete girdi. Törende davetliler ve vatandaşlar, konfeti yağmuru eşliğinde alışveriş merkezine girerek AVM'yi gezip, alışveriş yaptılar.
ELYSIUM Park Alışveriş Merkezinin açılışında ilk gün yoğun bir hareketlilik gözlendi. 

160 İŞLETME HİZMET VERECEK
Elazığ'a kazandırılan bu yatırımın önemine dikkat çeken AVM Müdürü Barbaros Tuluç, "Tetiş Yapı bünyesindeki ELYSIUM Park AVM 32 dönüm arazi üzerine 220 Bin m2'lik kapalı alanı olan bir alışveriş merkezi. AVM'de toplamda 160 mağaza hizmet verecek. Elazığlıların iyi vakit geçirebilecekleri bir alışveriş merkezi. Burada her şeyden önce insanların kendi açısından aradıklarını bulabilmeleri ve ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir AVM. Elazığ ekonomisine katmadeğer katacak ELYSIUM Park AVM'nin ilimize, bölgemize ve ülkemize halyırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

STANDARDI YÜKSEK BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, açılışta yaptığı açıklamada, "ELYSIUM Park AVM'nin 15-20 gün önce son halini görmüştük. Güzel olacağını tahmin ediyorduk ama bu kadarda güzel olacağını tahmin etmemiştik. Standardı yüksek tesisler açıldığında bulunduğu şehrin de standardını üste çekiyor. Bu AVM de bunlardan bir tanesi. Dışarıdan misafir alabilecek, konuk ağırlayabilecek düzeyde yapılmış bir AVM. Alışveriş merkezleri çok önemli. AVM'ler sadece satış yapılan yerler değil, aynı zamanda sanayiyi, sanayiciyi destekleyen yerler olduğunu düşünüyorum. Ben özellikle çok büyük bir yükün altına girmiş olan yatırımcılarımızı tebrik ediyorum. Sayın Yılmaz Tetik, Mustafa Tetik, Semih Işıkver kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Yüksek bir vizyonla yapılmış, çok iyi çalışılmış, girdiğinizde de kendinizi ferah hissettiğiniz bir tesis olmuş. Bu konfor eminim ki Elazığ'ın yaşam konforuna da yansıyacaktır. Elazığ da aynı şekilde bu işten istifade edecektir." diye konuştu. 

ELAZIĞ İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM
Milletvekili Sermin Balık ise yaptığı açıklamada, "Türkiye çeşitli sıkıntılardan geçerken özellikle bütün dünya pandeminin yarattığı sıkıntılardan geçerken Elazığ'da bu kadar güzel bir mekanın açılması hepimiz için çok önemli. Burası şuanda 1250 kişi istihdam ediyor. Yeni mağazalarla birlikte ve yüklenicilerle birlikte 1500 kişi ve sonunda 6 binin üzerinde kişi burada istihdam edilecek. Hakikaten çok büyük bir rakam. Burada önemli olan şeylerden biri de pek çok mağaza yeni konseptleriyle buradalar. Beraberinde yerel firmalarımız da var. Hakikaten önemli bir yatırım. Elazığımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.