YEREL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 13:38   Güncelleme : 04-09-2021 13:38

EMOSDER'DEN AÇIKLAMA

"Mobilyacılar Sitesi'de Başka Bahara" haberimiz Üzerine Emosder Başkanı M.Fethi Dilek Bir Açıklama yayımladı.

EMOSDER'DEN AÇIKLAMA

02.09.2021 Tarihinde yayımladığımız "Mobilyacılar Sitesi'de Başka Bahara" haberimiz Üzerine Emosder Başkanı M.Fethi Dilek Bir Açıklama yayımladı.Dilek'in açıklamalarını Gazetecilik Meslek ilkeleri gereği aynı şekilde yayınlıyoruz.

İlimiz dijital medya platformunda yayınlanan bir haberde mobilyacılar sitesi projesinin bir başka bahara kaldığı yönündeki değerlendirme süreci doğru olarak yansıtılmamıştır.

Şöyleki; mobilyacılar sitesinin kurulması için EMOSDER başkanı olarak Elazığ Valiliği koordinasyonunda Belediye Başkanı ve İlimiz milletvekilleri ile EMOSDER Yönetim Kurulu üyelerimizle yakın tarihte yaptığımız toplantı da Mobilyacılar sitesi projesinin kurulması için büyük destek gördük.

Bu toplantıda Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları bu arazinin devrini uygun fiyat ile yapacağını, Milletvekilimiz Sayın Metin Bulut ise yapımı noktasında uygun kredi bulacağı konusunda destek sözü vermiştir. Sayın Valimizde projenin her aşamasında üzerine düşen her türlü katkıyı bizzat sağlayacağı yönünde güçlü bir beyanda bulunmuştur. Bu anlamda destek veren tüm devlet ricaline müteşekkiriz.

Bu toplantıdan sonra alınan kararların yerine getirilmesi konusunda Elazığ Belediye Başkanımız ve yardımcıları ile birçok defa görüşmeler yaptık. Bu olumlu geçen görüşmeler sonucunda arazinin devrinin yapılabilmesi için Çevre Şehircilik Bakanlığının olurunun alınması gerektiği görülmüştür. Bu görüşmeler neticesinde bakanlık olurunun alınması için ilgili yazı Sayın Belediye Başkanımızın talimatı ile de bizzat yazılmıştır hatta Başkanımız bu işin takipçisi olarak Bakan bey ile Ankara da görüşeceğini dahi söylemiştir. Yine milletvekilimiz Sayın Metin Bulut ve Sayın Valimiz Erkaya Yırık bu işin takipçisi olacağını ve her türlü desteği vereceğini belirterek bizlere güç vermişlerdir.

Görüleceği üzere mobilyacılar sitesinin devri ve projenin gerçekleşmesi için yapılması gereken işler bizzat Belediye Başkanımız, milletvekillerimizin ve Sayın Valimizin desteği ile yürümektedir. Olumsuz bir durum yoktur bu yanlış anlamanın kamuoyundan giderilmesi için bu açıklama gereği duyulmuştur.

M.Fethi DİLEK

EMOSDER BAŞKANI