YEREL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 10:47   Güncelleme : 27-10-2021 10:47

ETSO’DA SEÇİM HEYECANI ERKEN BAŞLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından şu ana kadar Oda ve Borsalarda seçimlerin ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen 01 Nisan 2018 yılında yapılan seçim tarihi baz alındığında Elazığ TSO’da 2022 Nisan ayında seçimin yapılacağı ön görülüyor

ETSO’DA SEÇİM HEYECANI ERKEN BAŞLADI

Asilhan Arslan başkanlığındaki mevcut yönetim kurulunun görev süresi dolayısı ile 2022 Nisan ayında dolacak ve seçime gidilecek.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının Yeni yönetim kurulunun belirlenmesi için yapılacak olan seçimler öncesinde daha önce de Elazığ TSO Başkanlığı yapmış olan Ali Şekerdağ kısa bir süre önce adaylığını açıklarken, yine eski Başkanlardan İdris Alan’ın çalışmalarını sürdürdüğü ve yapılacak olan seçimlerde aday olacağı belirlendi.

Mevcut Başkan Asilhan Arslan ise katıldığı TV programında aday olduğunu açıklamıştı. Ülke genelinde Oda ve Borsalarda seçim heyecanı medyaya yansımazken Elazığ iş dünyasında heyecan erken başladı.

ARSLAN: ÖNCE SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANSIN

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, seçim ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Biz seçildiğimiz günden bu yana, deprem ve pandemi sürecinin tüm zor şartlarına rağmen şehrin sıkıntılarına çözüm getirecek çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Yapılacak olan seçimler için öncelikli olarak seçim takviminin açıklanması gerekir. Seçim, yasal olarak önceki seçimin yapıldığı tarihte yapılır. Görev süremiz 2022 yılı sonbaharında dolacak. Bizim şu anda seçimle ilgili çalışmamız söz konusu olamaz. Biz göreve geldikten sonra şehrimizi içinde bulunduğu sıkıntılarından kurtarmak, odamızı belirli yerlere taşıyacak adımları atmaya hep gayret gösterdi çok önemli adımları tüm paydaşlarımızla birlikte attık. Yapılacak olan seçimde de elbette aday olacağız. Ancak bugünden bunu söylememiz çok doğru olmaz. Biz hizmete devam etmenin, düşündüklerimizi hayata geçirmenin gayreti içerisindeyiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Üyelerimizin ve ilimiz iş dünyasının beklentilerini ve ihtiyaçlarını biliyoruz. Talep makamı olarak her platformda çözüm üretmeye gayret ediyoruz” dedi.

ŞEKERDAĞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Elazığ TSO’da iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ali Şekerdağ, “Benim bu konuda net bir kararım söz konusu değildi. Ancak camiamızın yoğun baskısı ve talebi sonucunda tekrar Elazığ TSO Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Arkadaşlarımız ile birlikte yeni bir yönetim oluşturma adına çalışmalarımızı başlattık. Biz geçmişte de Elazığ TSO’nun sıkıntılarına giderme şehre katkı sağlama adına bu göreve talipli olmuş üyelerimizin teveccühü ile de yönetime seçilmiştik. Arkadaşlarımız ile birlikte iz birakan bir yönetim olduk. Hizmetlerimiz ortada. Elazığ’ın deprem ve sonrasında Pandemi süreci ile birlikte STK’ların sesiz kalması şehrimizin problemlerine çözüm getirilmesine katkı sağlamadı. Bizim amacımız ilimizin problemlerine çözüm getirici çalışmalar yapmak ve sıkıntıları olabildiğince azaltmak” dedi.

ALAN’DA ADAY OLABİLİR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanlarından İdris Alan’ın da yapılan çağrı ve gelen baskılar sonucunda başkanlığa yeniden aday olabileceği kamuoyunda konuşulanlar arasında yer alıyor.

DÖRDÜNCÜ ADAY OLABİLİR

Seçim Takviminin belirlenmesinden sonra Asilhan Arslan, Ali Şekerdağ ve İdris Alan’ın ardından dördüncü bir başkan adayının daha adaylığını açıklayabileceği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.