GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 09:27   Güncelleme : 06-01-2022 10:00

Şehit Polis Memuru Fethi Sekin için hazırlanan Külliye'nin açılış töreninde protokol krizi yaşandı.

Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in şahadetinin 5. Yıl dönümünde Baskil ilçesi Doğancık köyünde yapımı tamamlanan Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışına gölge düştü. Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, kendisine konuşma hakkı verilmediği için tören alanını terk etti.

Elazığlı şehidimiz için hazırlanan külliyenin açılışı Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Ak Parti Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, protokol üyeleri, şehit yakınları, siyasi parti ve STK temsilcileri, meslek arkadaşları, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Şehit Fethi Sekin’in aziz hatırası  için yapılan külliyenin açılış programına protokol krizi damga vurdu. Törende, ev sahibi konumunda olan AK Parti Belediye Başkanı İhsan Akmurat konuşma dışı bırakıldı. Akmurat’a programda söz hakkı verilmedi. Bu davranış, Türkiye ve Dünyanın çeşitli yerlerinde  yaşayan bütün  Baskillilere saygısızlık olarak değerlendirildi.

AKMURAT TEPKİ GÖSTERDİ

Temayüller gereği ev sahibi konumunda bulunan Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ın açılış programında ilk konuşmayı yapması gerekiyordu; ancak kendisine söz hakkı tanınmadı. yapılan bu davranış sonrası  Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Vali  Ömer Toraman’a bilgi vererek tören alanını terk etti.  Akmurat’ın programı terk etmesiyle beraber yaklaşık  100 kişi de tören alanından ayrıldı

TALİMAT ŞERİFOĞULLARI’NDAN

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen programın, konuşma listesinin ise belediye ekiplerince hazırlandığı öğrenildi. Akmurat’a söz hakkı verilmesinin bizzat Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları tarafından engellendiği iddia edildi. 

GEÇMİŞİN HESAPLAŞMASI MI?

Elazığ Belediyesinin yaptığı açılış ve lansman programlarında CHP Milletvekili  Gürsel Erol'a konuşma hakkı tanıyan Şerifoğulları'nın kendi partisinden olan Baskil belediye başkanı Akmurat'a Baskil de yapılan törende söz hakkı vermemesinin sebebinin  geçtiğimiz aylarda AK Parti il binasında yapılan belediye başkanları toplantısında Şerifoğulları ve Akmurat arasında yaşanan tartışmadan dolayı olduğu ileri sürülüyor.