GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2023 13:30   Güncelleme : 28-01-2023 14:00

Aile ve Sosyal Hizmetler Elazığ İl Müdürlüğü görevine Cevdet Yılmaz'ın eski danışmanı Aydın Polat atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile  Resmi Gazete’de atama kararları yayımlandı. Atama kararlarında birçok şehrin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne değişim yaşandı.

Yayımlanan karara göre yaklaşık 2 senedir Aile ve Sosyal Hizmetler Elazığ İl Müdürlüğü görevini yürüten Ali Sait Çeçen’in yerine Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat atandı.

AYDIN POLAT KİMDİR?

Bingöl merkez Kuruca köyünde dünyaya gelen Polat, ilk ve orta okulu köyünde, lise eğitimini ise Bingöl Lisesi'nde tamamladı.(Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Polat, milletvekili adaylığı için istifa etti. (bingolonline.com))

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olan Polat, ilk görev yeri olan Bingöl Şehit Mustafa Gündoğdu İlköğretim Okulu'na sınıf öğretmeni olarak atandı.

Daha sonra sırasıyla Bingöl 100.Yıl İlköğretim Okulu, Bingöl Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcılığı ve Bingöl Karaelmas İlköğretim Okulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi, Mersin Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Lisesi'nde görev yaptı.

CEVDET YILMAZ'IN DANIŞMANLIĞINI YAPTI

2007 yılında Bingöl Milletvekili seçilen Cevdet Yılmaz'ın danışmanlığına başladı. 2009 yılında Devlet Bakanı ve 2011 yılında Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz'ın danışmanlığını sürdüren Polat, 2009-2018 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatında Müsteşarlık Müşaviri, Kalkınma Bakanlığında Müşavir ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 31 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına Araştırmacı olarak atandı.Polat bir dönemde Ankara Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini yürütmüştü. 

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Aydın Polat 24 haziran 2018 tarihinde yapılan seçimler öncesi Bingöl'den Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu.Birçok önemli seminer, kurs ve komisyon çalışmalarına katıldı. A iyi derecede İngilizce bilmektedir. 16 Kasım 2020 tarihinde Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak atanan Polat evli ve üç çocuk babasıdır.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin