YEREL
Giriş Tarihi : 02-12-2020 09:25   Güncelleme : 02-12-2020 11:16

GAZETEMİZ GÜNDEM OLUŞTURUYOR

İki Manşetimiz Elazığ Gündeminde

GAZETEMİZ GÜNDEM OLUŞTURUYOR

7 Ekim 2020 tarihli Gazetemiz manşeti: “EBA Seferberliği Başlatalım” ve 4 Kasım 2020 tarihli manşetimiz: “Kent Müzesi bu şehre çok mu görülüyor” haberlerimiz gecikmeli de olsa şehrin gündemine taşındı… Sonsöz Gazetesi olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tablet ve internet ihtiyacının karşılanması için Teklif Ettiğimiz kampanyaya öncülük eden Elazığ Belediye Başkanı Sn:Şahin Şerifoğulları’nı kutluyoruz…

GÖNÜLDEN EĞİTİME DEĞER VERİN

Elazığ Belediye Şahin Şerifoğlu tarafından başlatılan ve şehirde büyük ilgi görerek Meslek Kuruluşları, STK’lar, Kurumlar ve iş dünyası tarafından desteklenen uzaktan eğitİme destek kampanyası gecikmeli de olsa ihtiyaç sahibi öğrencilere bu zor günlerde çok büyük bir destek olacaktır.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, maddi imkansızlıklar nedeni ile uzaktan eğitim sürecinde canlı derslerini takip edemeyen öğrencilere tablet desteği sağlamak için ‘Gönülden Eğitime Değer Verin, Bir Gönüle de Siz Girin’ başlığı altında destek kampanyası başlatarak bu zor günlerde gerçekten de gönüllere dokunacaktır.

STK PLATFORMUNDAN KENT MÜZESİNE TAM DESTEK AÇIKLAMASI

Gazetemizin gündeme manşetinden taşıdığı diğer önemli bir husus olan eski hükümet konağı binasının bugün bir çok şehirde hizmet veren Kent Müzesine dönüştürülmesi önerisine Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Servet Yaşar Özdemir’den tam destek açıklaması geldi.

Bünyesinde yaklaşık 200 STK bulunduran Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Özdemir yaptığı yazılı açıklamada, “Süreç ile alâkalı üstümüze düşen her sorumluluğu üstleneceğimizi bildirmek isteriz” ifadelerinde bulundu. Özdemir açıklamasında, Elazığ için faydalı her konuya müdahil olduklarını söyleyerek, Kent Müzesi ile ilgili görüşlerini bildirdi. Elazığ’ın sorunlu bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Servet Yaşar Özdemir, ekonomiye fayda sağlayacak argümanları desteklemenin ve kazandırmanın önemli olduğunu vurguladı.