GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 09:16   Güncelleme : 20-09-2021 09:26

GECE YARISI OPERASYONU

İlimizde altı yıldır görevini başarı ile yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç gece yarısı bakanlık emri ile görevden alındı.

GECE YARISI OPERASYONU

İlimizde altı yıldır görevini başarı ile yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç gece yarısı bakanlık emri ile görevden alındı. İl Müdürü Kenç’in sürpriz görevden alınması gündeme bomba gibi düşerken,bu karar kamuoyunda farklı spekülasyonların konuşulmasına neden oldu.

İlimizde hatırlanacağı üzere son günlerde kamu kurumlarındaki  yıkımlarda rant iddiaları gündemi sarsmaya devam ediyor. Bu iddiaların odağında olan kurumlardan biri de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdu binasıydı. Bilindiği üzere Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım işi ihale yapılmadan süreç başlatılmış, yıkım firmalarının savcılığa müracaatı ve İl Müdürlüğünün kurumda demirbaş maddelerini ilk defa kayıt altına alarak Milli Emlak Müdürlüğüne ileterek yıkım kararı gelmeden yurdun yıkılmasına müsaade etmemişti. 

Başarısız kurum müdürleri görevde kalmaya devam ederken altı yıldır başarılı bir şekilde görevini yürüten,özellikle madde bağımlısı gençleri topluma kazandıran ve Şehit ailelerine devletin sıcaklığını hisettiren ilimizin sevilen ve başarılı bürokratlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç’in, Bakanlık emriyle Ankara’ya çekilmesi şehirde üzüntüyle karşılandı.Alınan bu kararda yaşanan yıkım sürecinin etkili olduğu kamuoyunda dilendirilmeye başlandı.

KAYNAK:ELAZIĞINSESİ.COM