SİYASET
Giriş Tarihi : 09-07-2021 10:29   Güncelleme : 09-07-2021 10:35

"GES" SULAMA PROJESİ ELİMİZDEN ALINMIŞ

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş siyasilerin sosyal medyada yayınladıkları masa başı fotoğraflarla sorunların çözülmediğini ifade ederek Elazığ’ın hakkı olan GES projesinin elinden alınarak Tunceli’nin Akpazar bölgesine kaydırıldığını ileri sürdü

Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan bir taneside sulama konusunda oldu.

KARAKUŞ'TAN ÇAĞRI
Yıllardır sulama konusunda sıkıntı çeken Kuzova çiftçisinin elektrik maliyetlerini aşağıya çekmek için planlanan GES projesinin Elazığ'ın elinden alınarak başka bölgeye aktarılmasının şehrin ne kadar sahipsiz olduğunu kanıtladığını ayrıca sosyal medyada masa başında fotoğraflar yayınlayarak sorunların çözülmediğini belirtti.
Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş konu ile ilgili olarak şunları söyledi. “İki üç gün önce fotoğraflar masa başı toplantılar. Kuzoava toplantısı yapıldı. Hepsi hikaye, Kuzova da şu an sulama yapılan yerde 172 metrede pompalama yapılıyor. Bir pompanın seviyesi de ortalama 75-80 metre olduğu için iki defa elektrikle pompalama yapılıyor ki ovaya su aksın.
Muazzam elektrik faturaları çıkıyor. Şu an firmadan teslim alındığı için DSİ tarafından karşılanıyor. Seneye hiçbir köylümüz o parayı ödeyemeyecek. Güneş enerji santralinden elektrik üretip kuzova’nın suyunu bir tl elektrik parası ödemeden ovaya akıtma imkânımız varken o GES projesi kuzova’dan alındı. Tunceli’nin Akpazar bölgesine götürüldü ve GES santrali oraya kurulacak”dedi
HER SEÇİMDE MEYDANA ÇIKTIĞINIZDA ALTINOVA, KUZOVADAN DEM VURUYORSUNUZ.
Yirmi yıldır Altınova, Kuzova denildiğini vurgulayan Karakuş ; “Her seçimde meydana çıktığınızda Altınova, Kuzovadan dem vuruyorsunuz. Çözeceğiz diyorsunuz. Hadi hodri meydan çözün bakalım. Elazığ’ın 20 yıllık kuzova problemi dururken Akpazarın GES santraline ihtiyacı mı vardı? Aciliyeti mi vardı? 20 yıldır bekleyen kuzova’nın mı hakkıydı,yoksa oranın mı hakkıydı. Sahipsiz Elazığ denildiğinde kızıyorsunuz. Çıkın bunu da açıklayın. Hadi deyin ki başkan yalan söylüyor. Oraya öyle bir GES yapılmayacak.